Petr Zuska se po 15 letech ve velkém stylu loučí s postem uměleckého šéfa Baletu ND

foto: Jakub Fulín
Redakce
30. Květen 2017
Čtenost článku je: 17238 [?]
Petr Zuska šéfoval Baletu Národního divadla bez přerušení 15 sezon a vyrovnal tak rekord Augustina Bergera z konce 19. století. Za Zuskovy éry soubor uvedl 42 premiér a proměnil se v moderní dynamické těleso světového renomé. Petr Zuska se s první scénou loučí 12. června exkluzivními Hovory s…, premiérou nového baletu Sólo pro nás dva 15. června a rekapitulační výstavou fotografií Signatura P.Z. na náměstí Václava Havla.
foto: Jakub Fulín

foto: Jakub Fulín

Marek Eben bude s Petrem Zuskou 12. června od 15.30 na jevišti Nové scény v rámci pořadu Hovory s… rozprávět o životě, choreografické tvorbě, šéfování a umělecké cestě. Součástí programu je křest nové knihy Trio pro jednoho aneb Kouzlo baletu a baletní kouzla Petra Zusky, kterou vydala Grada ve spolupráci s Národním divadlem. Osou exkluzivní barevné publikace jsou „hovory na dálku“ vedené mezi Petrem Zuskou a 14 lidmi, kteří se výrazně dotkli jeho životní či profesní cesty. Jsou mezi nimi například Nina Vangeli, Alexandre Katsapov, Jiří Pavlica, Viktor Preiss a další osobnosti, z nichž některé přislíbili účast na Hovorech s…, takže diváci se mají nač těšit.
foto: Jakub Fulín

foto: Jakub Fulín

Poslední, a rovnou světovou, premiérou letošní sezony Baletu ND bude 15. června na jevišti Nové scény Sólo pro nás dva, pod kterým je Petr Zuska podepsán coby autor námětu, choreograf a režisér. Sólo pro nás dva lze mimo jiné chápat jako dialog dvou písničkářů, které pojí shodný region Těšínska, jazyk (čeština, polština) i hudební žánr – Jarka Nohavici a Beaty Bocek. Půjde o skoro dvě hodiny plné vynikající muziky a tancování.

NÁRODNÍ DIVADLO

Galerie

  • 0
  • 1
foto: Jakub Fulín
foto: Jakub Fulín

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže