PIŠTE S NOBLESOU PERY INSPIROVANÝMI LUCIANEM PAVAROTTIM

16. Červen 2015 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12721

Tenorista Luciano Pavarotti (1935-2007) uchvátil svými jevištními výkony celý svět. Byl ovšem znám i pro svou jedinečnou extravaganci a humanitní činnost, které se věnoval. Sdružoval ty nejlepší světové hudebníky pod seskupením "Pavarotti & Friends", jež přineslo miliony dolarů na odborné a vzdělávací projekty. Luciano Pavarotti byl mecenášem umění, kdy velkou část svého času věnoval mladým umělcům, kterým dával lekce zpěvu. Značka Montblanc věnovala svou novou kolekci psacích potřeb právě tomuto géniovi. Limitované edice Patron umění Luciano Pavarotti se vyznačuje vysokou kreativitou a mistrovským zpracováním, typickým pro značku Mont Blanc.

Limited Edition 4810 Černě lakovaný obal a bílé lakované víčko představují černý smoking s bílým motýlkem a košilí, kterou umělec většinou na jevoště nosil. Červený květinový vzor připomíná vzor havajských košil, které Pavarotti miloval a nosil mimo koncertní sály.

Limited Edition 888 Inspirována Pucciniho operou Turandot a árií Nessun Dorma, která vynesla Pavarottimu globální slávu. Opera, odehrávající se v Číně se stala inspirací propracovanému lakovanému drakovi na víčku.

Limited Edition 98 - 98 je počet limitovaných psacích potřeb z této edice a zároveň rok, kdy byl Pavarotti oceněn Grammy Legend Award. Mýtický čínský drak proplétá víčko, hlaveň a skelet z ryzího zlata. Červený lak na obale pera odkazuje na slavné sametové opony operní scény Teatro Comunale v Modeně. A konečně zlatý hrot pera zdobí portrét tohoto operního velikána a patrona umění s vášní pro humanitární práci. Limitovaná edice Pavarotti je v prodeji v butiku Montblanc v Pařížské ulici 9, Praha 1.

Galerie