Podzim a zima 2016 v pánském Dioru

Redakce Luxus.cz
09. Září 2016
Kolekci věhlasného módního domu Dior pro přicházející podzim a zimu navrhl Kris Van Assche. Typická je pro ni tradiční krejčovina, která dýchá mladistvostí, ale také městským a velmi moderním stylem.

Kris Van Assche vzal ryze formální kus pánského šatníku, oblek, aby jej nově, zcela netradičně pojal. Při pohledu na jednotlivé modely se zdá, jako by ho vytvořil znovu, ale tak, aby se dal nosit častěji, méně formálně a více pohodlně. Díky němu se stal oblek streetovějším kusem oblečení.

V kolekci je skloubeno mnoho – formovaná kožená saka se sportovními kalhotami, geometrické vzory s květinovými. Také látky a jejich struktury jsou různě zkombinovány. Autor kolekce o ní říká: „Kolekce si bere inspiraci z klíčových prvků minulosti a přenáší je do současnosti. Pracuje s nimi přesně takovým způsobem, jak dnes žijeme. Dynamicky. Přišel čas současné generace.“

Tváří podzimní kampaně Dior Homme se stal herec Robert Pattinson (představitel hlavní role v sáze Stmívání), který podepsal s Diorem smlouvu už před čtyřmi lety.

Díky letošní spolupráci se zařazuje do diorovské módní stáje, ve které je také tvář podzimní kampaně Jennifer Lawrence, dále Natalie Portman nebo Rihanna. Zajímavostí je, že kampaň s Pattinsonem fotil sám Karl Lagerfeld.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy
Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor