NEWS & ARTICLES

Podzimní závan gastronomie v hotelu The Grand Mark Prague

ARTICLE BY

Přehoupnutí letních měsíců do chladnější poloviny roku s sebou nese i změnu gastronomického charakteru. Pro milovníky jídla přichází období houbové sezóny a dýňových nápadů. Restaurace Le Grill v 5* hotelu The Grand Mark v pražské Hybernské ulici již zahájila své sezónní menu na měsíc září.

Koncept restaurace Le Grill je postaven na čerstvosti a lokálních surovinách. Šéfkuchař Ondřej Koráb mění hotelové menu každý měsíc a sestavuje pokrmy s precizností a znalostí sezónních ingrediencí a kulinářských trendů. Pokrmy jsou tak svěží variantou české kuchyně, která se Korábovým umem posouvá zase o krok blíže světovým restauracím a je za to náležitě doporučována Michelinskými průvodci každým rokem.

Základními surovinami Le Grill menu pro září jsou Šumavské houby Kotrče a sladká chuť dýní podtrhující jak šťavnatá masa tak i zvýrazňující požitek z domácích těstovin. Dalšími zásadními surovinami menu jsou tomaty, květák, brokolice, špenát, cuketa, mrkev, švestky, jablka a hrušky.

Jako vždy, jediným stálým aspektem obměňovaného menu je signature dezert The Grand Mark cake, který se skládá z ganache z černého rybízu, čokoládového glazé a zalévá se malinovou omáčkou, Měsíční menu jako vždy obsahuje varianty a chody vchodné pro vegetariány, osoby s bezlepkovou dietou a zároveň nabízí hravé dětské menu s pokrmy, které ratolesti nejvíce ocení.

Pochutnejte si na novém menu v unikátním prostředí barokní restaurace Le Grill, nebo v hotelové venkovní zahradě, která je otevřena za přízně počasí až do konce září. Pokrmy od Ondřeje Korába, který si prošel školou několika Michelinských mistrů a vařil v nejlepších restauracích světa, vás zajisté zaujmou svou lehkostí, svěžestí a přitom neobyčejnou precizností.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

The Grand Mark Prague
226226132
reservations@grandmark.cz
Hybernská 12, Praha

Firemní články

Restaurace Le Grill bude vařit na filmovém festivalu

13.1.2017

Příznivci kvalitních filmů již jistě tuší, že poslední týden v březnu se v Praze opět uskuteční Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest. Mezi jeho nejoblíbenější sekce patří projekt Culinary Cinema, který snoubí potěšení z filmového zážitku s vysokou gastronomií.

Hotel The Grand Mark Prague nabízí nově lekce vaření

16.12.2016

Češi milují jídlo a stále více se snaží dosáhnout vyšší gastronomie i v pohodlí domova. Nově začne 5* hotel The Grand Mark Prague v centru Prahy nabízet lekce přímo s hotelovým šéfkuchařem Ondřejem Korábem.

Svatý Martin v Le Grill

3.11.2016

Napříč rokem bychom našli jen méně oblíbený gastronomický svátek jako jsou Svatomartinské hody. 11. listopad patří v Čechách i na Moravě holdování dobrému mladému vínu a pokrmům z hus na všechny způsoby.

Zahradní svatba uprostřed Prahy

4.10.2016

Venkovní obřad v rozlehlé hotelové zahradě, prvotřídní catering i služby a v neposlední řadě novomanželské apartmá v 5* hotelu s výhledem na celou Prahu. To a mnohé další nabízí hotel The Grand Mark Prague v Hybernské ulici.

Podzimní závan gastronomie v hotelu The Grand Mark Prague

9.9.2016

Přehoupnutí letních měsíců do chladnější poloviny roku s sebou nese i změnu gastronomického charakteru. Pro milovníky jídla přichází období houbové sezóny a dýňových nápadů. Restaurace Le Grill v 5* hotelu The Grand Mark v pražské Hybernské ulici již zahájila své sezónní menu na měsíc září.

Exkluzivní konferenční prostory v centru Prahy nabízí hotel The Grand Mark

1.8.2016

Špičkový pražský hotel The Grand Mark ležící v samém srdci Prahy nenabízí jen luxusně zařízené pokoje a apartmány, překrásnou zahradu a vyhlášenou restauraci, ale také kvalitní prostory pro různá jednání a konference.

Vyberte si pro svůj svatební den okouzlující prostředí zahrad pražského hotelu The Grand Mark

12.7.2016

Pokud Vás čeká Váš velký den a vy stále ještě nevíte, kde budete mít obřad, podívejte se na nabídku hotelu The Grand Mark Prague, v jehož překrásných zahradách můžete být oddáni. Je ideální volbou pro ty snoubence, kteří chtějí strávit jeden z nejkrásnějších dnů svého života na okouzlujícím místě a zároveň v centru našeho hlavního města.

THE GRAND MARK HOTEL

6.6.2016

Překrásný, luxusní hotel The Grand Mark se nachází v samotném centru pražské metropole a najdete ho pár metrů od Obecního domu a v blízkosti Staroměstského i Václavského náměstí.

LAHODNÉ KOKTEJLY V ZIMNÍ ZAHRADĚ THE GRAND MARK PRAGUE

1.4.2016

Přivítejte jaro v zimní zahradě a nechte se zahřát paprsky pronikající skrze prosklenou střechu při poslechu lounge hudby hrající v pozadí. Two Steps bar se zimní zahradou, letní terasa a Lobby Lounge jsou těmi nejlepšími místy k posezení.

THE MARK LUXURY HOTEL PRAGUE

8.2.2016

Tento luxusní pětihvězdičkový hotel se nachází v samotném centru Prahy. V jeho těsné blízkosti stojí Prašná brána a nedaleko Obecní dům.

Official Press Release

VALENTÝNSKÁ NABÍDKA RESTAURACE LE GRILL

29.1.2015

Není v průběhu roku lepší příležitosti k hýčkání a k rozmazlování, než právě Valentýn. Restaurace Le Grill nabízí všem hostům si tento den pořádně užít a to hned několika způsoby.

Official Press Release

THE MARK LUXURY HOTEL PRAGUE HODNOCEN JAKO NEJLEPŠÍ HOTEL V ČESKÉ REPUBLICE V ROCE 2014

5.1.2015

Vynikajících výsledků dosáhl The Mark Luxury Hotel Prague v rámci anonymní kontroly kvality služeb, tzv. LQA standardů, která proběhla na konci listopadu.

Hodnocení potvrdilo bezkonkurenční kvalitu služeb The Mark Luxury Hotel Prague. 

Official Press Release

ŠÉFKUCHAŘ LE GRILL NA PODZIMNÍM MENU UKÁZAL, CO SE NAUČIL OD MICHELINSKÝCH KUCHAŘŮ

15.10.2014

Šéfkuchař Le Grill prošel školu michelinských šéfkuchařů a v podzimním menu ukázal, co se naučil. Nutno říct, že nové à la carte menu byste si rozhodně neměli nechat ujít. Ondřej Koráb svou podzimní nabídku plně zaměřil na využití sezónních surovin, které restauraci dodávají vybraní místní farmáři. 

Official Press Release

RESTAURACE LE GRILL – ORIGINÁLNÍ PROSTŘEDÍ, SKVĚLÁ ATMOSFÉRA A VYNIKAJÍCÍ KUCHYNĚ

18.9.2014

Jedinečnou restauraci Le Grill naleznete v centru Prahy, v přízemí bývalého barokního paláce U Věžníků.  

Official Press Release

HOTEL KEMPINSKI HYBERNSKÁ PRAHA SE STÁVÁ NOVÝM LUXUSNÍM BOUTIQUE HOTELEM THE MARK LUXURY PRAGUE *****

25.6.2014

Od 20. 6. 2014 se z původního hotelu Kempinski Hybernská v Praze nově stává luxusní boutique hotel  The Mark Luxury Hotel Prague*****.

Official Press Release

RESTAURACE LE GRILL ODSTARTOVALA LETNÍ SEZÓNU

16.5.2014

V rámci toho nabídne restaurace Le Grill nové chřestové menu, každodenní grilování, Moët Chandon Lounge a mnoho dalšího…

Official Press Release

CLUB TWELVE POŘÁDÁ THE MAGNUM DEGUSTATION V HOTELU KEMPINSKI HYBERNSKÁ PRAGUE, 29.8. 2013

17.8.2013

Vybraná akce se koná v prezidentském apartmá hotelu, zúčastní se Bradley Mitton z New World Wine a šéfkuchař hotelu Hilton Marek Fichtner.
www.the-twelve.eu
 

Official Press Release

HOTEL KEMPINSKI HYBERNSKÁ PRAGUE ZVE NA KEMPINSKI SNÍDANĚ V ZAHRADĚ

15.4.2013

Po zimní přestávce je opět otevřena letní terasa hotelu. Při této příležitosti hotel představil svůj nový koncept „Kempinski snídaně v zahradě“, která se bude podávat v soukromé hotelové zahradě nebo v zimní zahradě restaurace.

Official Press Release

VELIKONOČNÍ NABÍDKA HOTELU KEMPINSKI HYBERNSKÁ PRAGUE

19.3.2013

Letošní velikonoční nabídka zahrnuje speciální balíček pro ubytování a také čtyřchodové velikonoční degustační menu (29.3. – 1.4. 2013) od šéfkuchaře Marka Fichtnera.

Official Press Release

NOVÉ SEZÓNNÍ MENU V HOTELU KEMPINSKI HYBERNSKÁ PRAGUE

28.1.2013

V restauraci Le Grill a v Two Step Baru hotelu Kempinski Hybernská se až do 17. února 2013 podává speciální sezónní menu.

Official Press Release

HOTEL ADLON ZŮSTÁVÁ POD ZNAČKOU KEMPINSKI

11.1.2013

5. prosince 2012 vedení skupiny Kempinski Hotels oznámilo, že si řetězec zachoval svou primární pozici u Brandenburské brány v Berlíně díky prodloužení nájemní smlouvy, která hotelové skupině umožňuje dále provozovat Hotel Adlon Kempinski, svou vlajkovou loď, nejméně dalších 20 let.

Official Press Release

KEMPINSKI HOTEL HYBERNSKÁ PRAGUE OTEVŘEL SVOU ZAHRADU

2.6.2012

Kempinski Hotel Hybernská se pyšní největší hotelovou zahradou v centru Prahy, která si získala oblíbenost pro své všestranné využití.