Pokud vlastníte Bitcoin nebo Ethereum, kupte si za ně třeba Lamborghini

Redakce
22. Březen 2018

Kdo vydržel a počkal si několik let od první investice, může teď sklízet ovoce a koupit si třeba luxusní Lamborghini. To se ukázalo především v případě Bitcoinu, což je kryptoměna, do které se v dnešní době hrne obrovské množství kapitálu. Před lety se daly Bitcoiny sehnat za desítky nebo dokonce jednotky dolarů.

Z těch, kdo tak učinili, se dnes stávají dolaroví milionáři. Jde jen o to, jak dostat peníze „ven“ a moci si za ně koupit něco opravdu výjimečného a luxusního. S Bitcoiny lidé zatím obchodují především jako s virtuální měnou, neboť převádět je do dolarů, eur či korun je v závratných částkách dost obtížné.

Virtuální obchodování je možné nově na serveru Moonlambos (název Moonlambos je odvozený od spojení „To the moon“), tedy v případě, že si chce dotyčný za své peníze pořídit Lamborghini a další luxusní značky automobilů. Platit můžete buď formou Bitcoinu nebo Ethereum. Zakladatelé Moonlambos stojí za iniciativou HODL, která vymyslela další 2 podobné projekty. Jsou to online směnárna Apollo a vlastní měna Eltcoin.

Nejlevnější Lamborghini můžete pořídit za 5-7 Bitcoinů – při dnešní ceně tedy zhruba 95-133 tisíc dolarů. To při investici před několika lety znamená, že zaplatíte pouze několik desítek či stovek dolarů. Naopak nejdráž vyjde Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce Roadster, které pořídíte za 37.27 BTC, tedy více než 708 tisíc dolarů.