POŘIĎTE SVÉMU PRVŇÁKOVI ORIGINÁLNÍ DĚTSKÝ POKOJ OD LITTLE DESIGN

Michal Hutta
20. Květen 2014

Nástup do školy je pro každé dítě i celou jeho rodinu významným životním krokem. Kromě školní výbavy v tomto období velmi často renovujeme dětské pokojíky. Vždyť je nejvyšší čas, vaše dítě už přece není žádné mimino! Chcete svému budoucímu školákovi zajistit vskutku to nejlepší? Zařiďte mu studentský pokoj kvalitním nábytkem spolu s autorskými dekoracemi podle vašich představ.

Návrh pokoje pro školáka se rovná řešení malého bytu, protože zde musí být vše, ložnice, šatna, herna i obývák. Prostředí by mělo být nejen funkční, ale i bezpečné a pro dítě velmi příjemné. Umístění zón v dětském pokoji zohledňuje zdraví dítěte a duševní pohodu. Funkční nábytek představuje základ. Dítěti vyberte rostoucí stůl a židli s nastavitelnou výškou i hloubkou sedu.  Pozor, klasické otočné židle jsou někdy mylně zaměňovány za rostoucí, ale dětská židle by měla růst už od 55 cm. U psacího stolu musí být vše po ruce. Děti ocení nástěnky, tabule či neviditelnou magnetickou podmalbu. Dále nezapomeňte, že i ve školáckém pokoji má být i hrací zóna. Zachováním předmětů a oblíbených hraček, k nimž má dítě vztah, mu pomáhá v adaptaci na nové prostředí.

Správný koncept zaručí možnost pokoj transformovat podle potřeb. S tím úzce souvisí i správný výběr nábytku, jenž by měl být jednoduchý a nadčasový, a proto bude vyhovovat po mnoho let. Jde o správnou volbu podlahy, osvětlení, zastínění oken, textilie a dekorace. Již při návrhu je dobré přemýšlet o detailech. Studio Little design se specializuje na tvorbu dětských interiérů včetně jejich realizace. Jejich cílem je řešit dětský pokoj komplexně, kdy navrhují vlastní autorské dekorace (samolepky, povlečení, sedací vaky a podobně). 

www.littledesign.cz