Poštovní spořitelna vylepšuje služby pro seniory

21. Září 2020

Poštovní spořitelna ze skupiny ČSOB připravila speciální sekci na webu věnovanou seniorům „Pro důchod s úsměvem“. Lidé zde naleznou přehledné informace, jak založit a používat internetové a mobilní bankovnictví nebo platební karty, ale i užitečné tipy a doporučení k osobním financím.

„Kvůli koronaviru vzrostl i mezi staršími občany výrazně zájem o internetové a mobilní bankovnictví, což je nejbezpečnější i nejpohodlnější způsob, jak spravovat své finance. Senioři řeší zároveň specifické potřeby související třeba s důchodem nebo dědictvím. Tohle vše propojuje nová část webu, jejíž obsah budeme neustále rozvíjet, například o názorná videa,“ popisuje ředitel Poštovní spořitelny Přemysl Hanzelka.

Online přes počítač nebo mobil lze nyní vyřídit naprostou většinu bankovních i pojišťovacích služeb. Seniorům také slouží i bezplatná informační linka, jejíž systém automaticky pozná, že volá klient, kterému je 70 a více let a přepojí jej na speciálně vyškoleného pracovníka. Linka vyřizuje zhruba 1100 hovorů týdně.

Kdo potřebuje osobní přístup, může samozřejmě využívat specializované přepážky Poštovní spořitelny na poště, kterých je po celém Česku více než 300 nebo pobočky ČSOB. Specializované přepážky jsou nově vybaveny i tablety, které umožňují klientům online bankovnictví názorně předvést.

Donáška hotovosti zdarma

Zvýhodněný Poštovní účet se službami navíc, mezi něž patří donáška hotovosti domů každý měsíc zdarma nebo zajištění posílání důchodu na účet, je určen pro klienty už od 58 let. Aktivity a služby zaměřené na starší klienty skupina ČSOB neustále rozšiřuje. S Domovem Sue Ryder provozuje web neztratitsevestari.cz, kde senioři, ale i jejich blízcí najdou mnoho užitečných informací a mohou se poradit v oblasti právní, sociální nebo finanční.

Z průzkumu ČSOB vyplývá, že v době jarní karantény starší lidé dbali doporučení bankéřů a vyhýbali se chození na pobočky. Místo toho dávali přednost online bankovnictví, placení i komunikaci. Internetové nebo mobilní bankovnictví pravidelně využívá o 6 % více respondentů než před COVIDem. Na pobočky přestalo chodit 84 procent z dotazovaných, před pandemií to bylo 64 procent. Další desetina návštěvy v bance omezila.

ČSOB PRIVATE BANKING

Firemní články

Poštovní spořitelna vylepšuje služby pro seniory
Prvotřídní služby ČSOB Premium zpříjemňují život už 100 tisícům klientů
ČSOB rozumí studentům, a proto jim dává rovných 1000 Kč
ČSOB spustila možnost pořídit první investici pomocí Smartbankingu
V Hradci Králové už vyrostla hrubá stavba regionální centrály ČSOB
Program ČSOB pomáhá regionům přispěje neziskovým projektům částkou přes 4,1 miliony korun
ČSOB rozšiřuje nabídku služeb pro klienty Poštovní spořitelny i Hypoteční banky
ČSOB již podeváté podpoří prospěšné projekty ve všech českých regionech. Do výběru se může zapojit každý
V české republice zdražují nemovitosti nejrychleji z Evropské unie
Martin Kosobud a Pavel Tichý přebírají cenu ČSOB je počtvrté nejlepší privátní bankou v České republice podle The Banker
Ta nejosobnější forma bankovnictví v podobě Wealth Office od ČSOB
ČSOB PRIVATE BANKING JE PODLE EUROMONEY NEJLEPŠÍ PRIVÁTNÍ BANKOU
VÝTĚŽEK KARTY DOBRÉ VŮLE Z ČSOB ZA LOŇSKÝ ROK ČINÍ 668 TISÍC KORUN VÝTĚŽEK KARTY DOBRÉ VŮLE Z ČSOB ZA LOŇSKÝ ROK ČINÍ 668 TISÍC KORUN
ČSOB OBHÁJILA POZICI NEJLEPŠÍ PRIVÁTNÍ BANKY V ČESKÉ REPUBLICE PODLE THE BANKER
PLATEBNÍ KARTA WORLD ELITE OD ČSOB ANEB „KARTA DOBRÉ VŮLE“
DRTIVÁ VĚTŠINA ZÁMOŽNÝCH ČECHŮ PŘISPÍVÁ NA CHARITU, PROZRADIL PRŮZKUM ČSOB
PRIVÁTNÍ BANKOVNICTVÍ ČSOB ZVÍTĚZILO V SOUTĚŽI FINANCIAL TIMES GROUP PRIVATE BANKING AWARDS 2013
INVESTIČNÍ KOMENTÁŘ ČSOB: DO KTERÝCH ODVĚTVÍ SE VYPLATÍ INVESTOVAT?
PRIVÁTNÍ BANKOVNICTVÍ ČSOB OCENĚNO V ANKETĚ ČASOPISU EUROMONEY
PRIVÁTNÍ BANKOVNICTVÍ ČSOB OSLAVÍ 10. VÝROČÍ VYDÁNÍM PAMĚTNÍ MEDAILE

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže