PRAHA PŘIVÍTÁ CHARISMATICKÉHO ZPĚVÁKA CHARLIEHO WINSTONA

Andrea Mevaldová
13. Duben 2016
Čtenost článku je: 17324 [?]
Tohoto charismatického zpěváka Charleho Winstona, skladatele a producenta, objevil Peter Gabriel a vy se můžete do jeho skladeb zaposlouchat 24.dubna v pražské Lucerně Music Baru v rámci koncertního seriálu Prague International Bluenight.

Hudebník začal svou cestu ke slávě hraním všude možně po Evropě (Německo, Francie, Itálie, Španělsko) jako potulný trubadúr. Na sobě měl kabát, hučku a kravatu – toto všechno tvořilo muzikanta i showmana, který upoutal pozornost velikánů módního průmyslu Jean-Paul Gaultiera, Trussadiho, Jean-Paul Goudeho i hudebního velikána Petera Gabriela.

Winston má na svém kontě tři studiová alba. Svůj debut s názvem Make Way z roku 2007 nahrál ve spolupráci s hudebním vydavatelstvím Petera Gabriela Real World Records. Jako první oficiální album ale vydává až nahrávku „Hobo“ z roku 2009, vydanou u francouzského vydavatelství Atmosphériques. V roce 2011 vydává další studiové album s názvem Running Still, které bylo opět velice příznivě přijato. Skladba „She Went Quitely“ se objevila v osmé řadě populárního seriálu Grey´s Anatomy, který se v Čechách vysílá pod názvem Chirurgové.

Liver Music