Výstava

Pražská galerie Arthouse Hejtmánek objevuje dílo sochaře Milana Beránka

EVENT BY

Z nenávratna na výstavu. Pražská galerie
Arthouse Hejtmánek objevuje dílo sochaře Milana Beránka

Vliv Marcela Duchampa a Henryho Moorea, u nás pak třeba Karla Nepraše, Zbyňka Sekala nebo Libora Fáry. A také éry komunismu, k níž jako člověk i umělec zaujímal celý život nesmiřitelný postoj. To vše odráží dílo Milana Beránka (1936), pozoruhodného výtvarníka a sochaře, signatáře Charty 77. Své první samostatné výstavy se dočkal až nyní, v jednaosmdesáti letech. Výběr z jeho celoživotní tvorby představí od 5. října do 5. listopadu galerie Arthouse Hejtmánek v Praze-Bubenči. Beránkovy plastiky, kolorované objekty i asambláže ze dřeva by přitom nejspíš skončily v kontejneru.

Doslova na poslední chvíli – krátce před stěhováním Milana Beránka z jeho třípokojového bytu – je odtud zachránil galerista, sběratel a akademický malíř Tomáš Hejtmánek. Spolu s umělcovými básněmi, dobovými fotografiemi a nově natočeným filmovým dokumentem se tak dílo osobitého a mimořádně kreativního autora vůbec poprvé představí veřejnosti. Výstava bude otevřena denně od 10 do 18 hodin, uzavřena bude pouze v den státního svátku 28. října. Její prohlídka je zároveň ojedinělou příležitostí k návštěvě bubenečské vily ze 17. století, kde sídlí galerie a aukční dům.

Zážitek z výstavy i prostoru „Milan Beránek vytvořil mnoho děl velmi kvalitních, často ironických vůči vládě jedné strany, takže by byla velká škoda, aby on i jeho práce upadli v zapomnění. Mým cílem je jeho dílo nejen důstojně prezentovat, ale dostat ho i mezi sběratele a do galerií,“ říká Tomáš Hejtmánek, který je i autorem výstavy.

Výstavu doprovází katalog s bohatou obrazovou přílohou z umělcova díla, včetně jeho poezie.
Milan Beránek. ARTHOUSE HEJTMÁNEK, galerie a aukční dům, Goetheho 17/2, 160 00 Praha 6
– Bubeneč. Od 5. října do 5. listopadu 2017, otevřeno denně (kromě státního svátku 28. října) od 10
do 18 hodin, vstupné 80 Kč (poloviční 40 Kč, rodinné 120 Kč)
www.arthousehejtmanek.cz

Galerie

Medailonek společnosti

ARTHOUSE HEJTMÁNEK galerie a aukční dům
222 264 881
info@arthousehejtmanek.cz
Krupkovo nám. 3, Praha

Firemní články

Galerista Tomáš Hejtmánek s obrazem Lesní cesta

ARTHOUSE HEJTMÁNEK POŘÁDÁ ZAHRADNÍ AUKCI

30.5.2016

Do zahradní aukce v Arthouse Hejtmánek jde kolekce cenných starožitností, výtvarných děl i designu. Výjimečná je sekce historických zbraní. Během aukce, která probíhá v malebné zahradě Arthouse Hejtmánek v Bubenči v Praze, se sběratelé a milovníci umění budou moci utkat o celkem 311 položek z období od 13. do 21. století.

Tomáš Hejtmánek s Ajvazovského obrazem Bouře na moři, vlevo Stefanova Bugatti, vpravo Janákova židle

Večerní aukce u Hejtmánků: Ajvazovskij za téměř 19 milionů korun, rekordní Sopko i Jetelová

5.12.2017

Čtvrteční večerní aukce v Arthouse Hejtmánek přinesla řadu překvapení i nové aukční rekordy. Největší pozornost přitahovala nejvýše dražená položka, rozměrný obraz Bouře na moři (1889) od Ivana Konstantinoviče Ajvazovského (1817-1900), světově proslulého ruského malíře arménského původu, který startoval na částce 11 000 000 korun.