Představujeme německé vinařství rodiny Raddeck, které v roce 2016 získalo prestižní ocenění Gault & Millau

Redakce
12. Duben 2018
Víno je stejně jedinečné jako lidé, kteří ho provázeli. Tak zní motto rýnsko - hessenského vinařství Raddeck. Kromě zkušeností je to vášeň, co dělá dobré víno. Vinař musí mít nejprve vizi, která velmi pozvolna realizuje pečlivou práci. "Na našich vinicích hospodaříme ekologicky a poté zpracováváme hrozny šetrným způsobem."

Vinařství se věnuje rodina Raddeck již spoustu let. Úzce spjati s přírodou, vždy s ohledem na nezbytnou péči o vinice, předávají své zkušenosti dalším generacím. To dává vinařům sílu pro nové nápady a odvahu dělat změny, proto v roce 2009 slavnostně otevřeli jejich nové vinařství – nejenom s ohledem na budoucnost, ale také na město Nierstein a na Rýn. Po celý rok sem přicházejí milovníci vína z celé Evropy, aby si s Raddeckovými mohli vychutnat tuto jedinečnou atmosféru. Hosté jsou zde vždy vítáni. U Raddeckových zakoupíte vína jak bílá a červená, tak samozřejmostí jsou vína růžová, sekty, vínovice či vinný mošt. V roce 2016 získalo vinařství prestižní ocenění Gault & Millau - Nejlepší Ryzlink roku 2016.

Vinařství pořádá různé akce. V roce 2018 se můžete ještě zúčastnit šesti z nich. 1. 5. 2018 můžete podniknout Výletování po 3 věžích – trasa vede po niersteinských vinicích kolem tří věží v okolí města Nieratein. 15. 9. 2018 zve rodina Raddeckových na kulinářskou akci Víno & Sýr. Za 80 EUR na osobu zjistíte, zda se sýr opravdu hodí k vínu, projdete se po vinicích, kde na vás čekají mimo ochutnávek také nádherné výhledy do okolí, budete pohoštěni šálkem kávy a koláčem…