NEWS & ARTICLES

Premiéra filmu Igora Chauna Dospělým ze dne na den

ARTICLE BY

Teprve před pár dny, dne 25. dubna 2018, měl premiéru nový film režiséra Igora Chauna s názvem Dospělým ze dne na den. Jde o dokumentární film, jehož premiéra se konala na neobvyklém místě – na pražském Hlavním nádraží. A má to svůj důvod. Tvůrci filmu chtějí upozornit na to, jak náročný je start do nového života mladých lidí z dětských domovů. Ti často nemají kam jít a ocitají se právě tady.

Premiéra filmu proběhla ve dvou časech v Kulturním sále pražského Hlavního nádraží. Byla to také jediná možnost, kde v Praze tento film shlédnout. Bude totiž prezentován mladým lidem z dětských domovů po městech v celé ČR, je to tedy putovní film. Možná se dočkáme i několika filmových festivalů.

Ročně opouští dětské domovy kolem 1000 osmnáctiletých dětí. Film Igora Chauna je právě o těchto mladých lidech a napínavých příbězích, které končí buď spokojeným životem nebo naopak úplně v troskách.

Na šikmé ploše skončí zhruba 70% dětí, proto se Igor Chaun rozhodl toto téma otevřít ve svém filmu a poukázat tak na nefunkční systém ústavní péče. Je možné uspět v dospělém životě bez dostatečné přípravy a podpory? S Igorem na filmu spolupracoval spolek Mimo domov, který podporuje začlenění dětí do společnosti právě ve chvíli, kdy dětský domov opouštějí. Producentem filmu se stal podnikatel Kamil Vacek.
Více o filmu na www.dospelymzednenaden.cz.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Mimo domov, z.s.
+420 777 657 511
roman.hruza@rha.cz
Gončarenkova 807/7, 147 00, Praha 4

Firemní články

Premiéra filmu Igora Chauna Dospělým ze dne na den

4.5.2018

Teprve před pár dny, dne 25. dubna 2018, měl premiéru nový film režiséra Igora Chauna s názvem Dospělým ze dne na den. Jde o dokumentární film, jehož premiéra se konala na neobvyklém místě – na pražském Hlavním nádraží. A má to svůj důvod. Tvůrci filmu chtějí upozornit na to, jak náročný je start do nového života mladých lidí z dětských domovů.