PRESTIŽNÍ FRANCOUZSKÝ MAGAZÍN OCENIL Lasvit a jeho KOLEKCI YAKISUGI

Redakce
01. Únor 2018
České sklo sklízelo úspěchy na světoznámém veletrhu interiérového designu Maison et Objet v Paříži, který se konal od 19. do 23. ledna. Kolekce váz a skleniček Yakisugi učarovala francouzskému magazínu Intramuros, který ji pasoval mezi top 5 nejlepších produktů celého veletrhu.

Japonský architekt a designér Kengo Kuma se při tvorbě snažil propojit přírodní texturu dřeva se sklem. “Idea kolekce Yakisugi tkví ve zpochybňování skleněné hmoty a přírodní dřevěné textury. Mým cílem bylo dostat se hluboko do duše dřeva a zachytit ji ve skle,” vysvětlil Kuma.

Kolekce vzniká určitou kombinací živlů - ohně, páry, vody a horké skloviny. Při výrobě se roztavené sklo lije do suchých dřevěných forem, které horká hmota částečně spálí a kresba dřeva zůstane obtisknutá do výsledného produktu. Každý kus je tak neopakovatelným originálem. Autor kolekce se inspiroval stejnojmennou tradiční japonskou technikou, která se používá pro ochranu dřevěných staveb.

Návštěvníky kromě této kolekce do stánku Lasvitu táhl les provazů tvořený více než osmi kilometry lana z dílny studia Vrtiška a Žák. Do nitra stánku je přitahovaly kolekce lustrů jako je Frozen Maxima Velčovského, Rocks od Arika Levyho nebo “Baby” NEG doplňující kolekci Neverending Glory z dílny designérského dua Jan Plecháč a Henry Wielgus.

Centru stánku vévodil obří osvícený stůl se sklem. Svou premiéru si zde odbyly sety skleniček uměleckého ředitele Lasvitu Maxima Velčovského Neogothic a Muster cup. Poprvé se ukázaly i zrcadlo Kiss Cyrila Dunděry a kompletní kolekce Otto designérského dua Yabu Pushelberg. Nejvíce pozornosti však na sebe strhly skleničky Circle Mileny Kling.