PŘI CHARITATIVNÍM POCHODU ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY BYLO VYBRÁNO SKORO 70000 KČ

Eva Bicanová
20. Říjen 2015
19. září se konal druhý ročník charitativního pochodu s názvem ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY. Zúčastnilo se ho celkem 400 chodců, kteří dohromady napochodovali celkem 2 508 kilometrů a celkový výtěžek činil 67 105 Kč. Skládal se ze startovného a příspěvku firmy ECCO, která dala za každý ujitý kilometr 8 Kč.

Akci zahájila Zora Jandová a patron pochodu David Matásek. Součástí byla zábavná stanoviště na trase, divadlo Rolnička, hudební vystoupení skupin Yellow Sisters a The Conditionals, rugby workshop, focení s Vespou, stánek centra LOCIKA a Věda nás baví. Centrum ACORUS pomáhá již 18 let obětem domácího násilí. Ohrožené osoby mohou využít zdarma ambulantní poradnu se sociálně-právním a psychologickým poradenstvím a možností psychoterapie.

Provozuje také azylový dům na neveřejné adrese, kam se lze dovolat na nonstop linku 283 892 772. Nově také poskytují odborné služby dětem, které zažívají či zažily domácí násilí jako svědci nebo přímé oběti v centru LOCIKA. PODĚKOVÁNÍ Centrum ACORUS děkuje všem účastníkům, kteří tento pochod přišli podpořit. Zároveň děkuje dobrovolníkům, kteří pomáhali s přípravami a realizací akce a také všem partnerům, bez jejichž přispění by se pochod nemohl uskutečnit.

Hlavní partneři: firma ECCO a Nadace 02 Mediální partneři: měsíčníky Maminka a Moje psychologie, online magazín Luxus.cz Partneři pochodu: Městská část Praha 6, Dopravní podnik hl.m.Prahy, Albert, La Gastronomia, tiskárna Helma, Antalis, Česko-irská asociace CIBCA, kemp Džbán, Annabis, Galerie Harfa, Precioza, The Prague British School Partneři doprovodného programu: Rugby Club Tatra Smíchov, Vespa Club Praha, Věda nás baví

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor