Přijďte si s námi zahrát 20. května 2018 na pražský Střelecký ostrov

Redakce
09. Květen 2018
Dne 20. 5. 2018 se bude konat již třetí ročník akce Nadačního fondu Harmonie. Zváni jsou všichni hudebníci, amatérští i profesionální, aby si zahráli spolu s orchestrem pod taktovkou Chuheie Iwasakiho a Petera Smékala. Letos poprvé se hudební akce zúčastní také zakladatel sítě orchestrů v Guatemale i v mnoha evropských zemí, Bruno Campo. Patronkou nadačního fondu je herečka Simona Stašová. Moderování se ujme Marek Šulc z Rádia Classic. S hudebníky si přijde zahrát také patron nadačního fondu, Ivo Kahánek, který je vynikajícím klavíristou.

„Děti jsou jako houba, která do sebe nasaje vše a zůstane to v nich. Rozvíjení talentu dítěte má jen samá pozitiva, rodiče pak nebudou mít strach, že se dítě bude nudit a protože neví, čeho se chytit, toulá se po ulicích. Tak tedy vzhůru do rozvíjení talentů u našich dětí, i když z nich nebudou hned páni Werichové a Janáčkové“, říká Simona Stašová.

Zahrát si s hudebníky může každý, kdo zvládne repertoár, který je k dispozici na http://www.nfharmonie.cz/prijdte-si-s-nami-zahrat-2018/. Hrát se budou skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Ludwiga van Beethovena či W. A. Mozarta a dalších. Společně s hudebníky zahraje i šedesátičlenný dětský smyčcový orchestr NF Harmonie.

NF Harmonie přináší jako jediný do České republiky projekt hudebního vzdělávání El Sistema. Tento projekt vznikl před více než 40 lety ve Venezuele. Do ČR se myšlenka sociálně preventivního hudebního vzdělávání dostala v roce 2009 díky zakladatelce NF Harmonie Miladě Cholujové. El Sistema umožňuje dětem rozvíjet se díky hudbě osobnostně, kulturně i společensky. Výuka je pro všechny děti zdarma.

„Smyslem každoročního open air koncertu je vytvořit tradici společného hraní profesionálních a amatérských hudebníků, která podpoří myšlenku Co Čech, to muzikant. Jde o ojedinělou akci, v rámci Prahy i České republiky, jíž chceme umožnit co největšímu počtu lidí zahrát si společně v orchestru, zažít opravdovou radost z hudby a zprostředkovat lidem neobvyklý zážitek z takto mimořádné akce.“ říká Milada Cholujová.