Program ČSOB pomáhá regionům přispěje neziskovým projektům částkou přes 4,1 miliony korun

15. Červenec 2020

V jarní části programu ČSOB pomáhá regionům, který již osmým rokem podporuje veřejně prospěšné projekty ve všech krajích, se podařilo společně věnovat 4 118 932 Kč. Do výběru projektů, které získají finanční příspěvek, se zapojuje i veřejnost a motivuje lidi, aby sami pomohli zajímavým a užitečným projektům. Na jaře nejvíce přispívali obyvatelé v Plzeňském kraji, na Vysočině a v Pardubickém kraji. Lidé nejčastěji podpořili služby pro lidi s hendikepem, seniory a dlouhodobě nemocné.

„Dlouhodobě pomáháme místním spolkům a iniciativám, podporujeme zařízení sociálních služeb, vzdělávací programy i ochranu přírody. Podpora komunitních aktivit je o to důležitější v době, kdy se Česko pomalu dostává z koronavirové krize. Je obdivuhodné, jak se lidé zapojili do našeho programu. V jarním kole jsme i navzdory složité situaci vybrali rekordní částku. Mám z toho velkou radost a děkuji všem, kteří přispěli přihlášeným projektům,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Veřejnost přispěla neziskovým projektům po celé České republice 2 028 932 Kč a 2 090 000 Kč pak doplnila banka. Nejvíce peněz se v jarní části programu podařilo vybrat na projekt Perpetuum mobile, který přihlásil spolek Černí koně, z.s. Ten zajišťuje ve spolupráci s neziskovými organizacemi a školami síť půjčoven speciálních dětských kol na ruční pohon, tzv. handbiků. Děti s hendikepem si tak mohou na místech po celé republice tato kola zapůjčit zdarma. „Podporujeme tak sportování dětí s tělesným i kombinovaným postižením. Aktuálně jsme jediná organizace, která tato kola vyrábí a poskytuje dětem zcela zdarma. Peníze z programu ČSOB pomáhá regionům nám umožní rozšířit tuto službu v Pardubickém kraji,“ říká Tomáš Pouch z organizace Černí koně.

ČSOB za osm let trvání projektu podpořila již 880 projektů v celkové výši více než 46 milionů korun.

ČSOB PRIVATE BANKING

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže