Prožijte nezapomeutelný odpočinek v netradičním luxusním hotelu Bonfanti

Redakce
21. Leden 2022
Čtenost článku je: 17705 [?]

Jižní Tyrolsko, známé především svými majestátními vrcholy, zelenými pasekami a horskými jezery, je skutečně rájem. V samém srdci této krásy, v malé vesnici Chienes, se nachází nový hotel Bonfanti Design Hotel, který vás očaruje elegantním designem a prvotřídní kuchyní.

Příběh tohoto hotelu se začal psát okolo roku 2019, kdy se do této části severní Itálie zamilovala známá milánská rodina Bonfanti a rozhodla se koupit starší hotel v tyrolském stylu. Původní hotel Rastbichler přešel postupně kompletní rekonstrukcí a přistavěla se nová hotelová část.

 

Luxus a komfort v jednom

Moderní italský design tohoto zajímavého hotelu je nepřehlédnutelný. Zkušení odborníci z Milána definují styl Bonfanti Hotelu jako „soft design“, tedy moderní, komfortní a minimalistický. Ve svých návrzích preferují přírodní materiály jako dřevo a kov. Jednoduše – v interiérech hotelu ucítíte italský šarm a eleganci.

Hotelové pokoje byly navrhnuté tak, aby host nikdy neměl pocit těsnosti, a proto je rozloha pokojů od 22 m2 do 80 m2, to zabezpečí dovolenkářům dostatečný komfort, kterého se jim jinde nemusí dostat. Nové exkluzivní pokoje „Design Room Lux“ a „King Royal Design Suite“ s nádherným výhledem na les uspokojí i toho nejnáročnějšího hosta. Architekti kladli velký důraz na izolaci hluku a designéři zase na všechno, co souvisí s vysokým spánkovým komfortem.

Lyžaři si přijdou na své

Bonfanti Design Hotel se nachází v bezprostřední blízkosti lyžařského střediska Kromplatz – Dolomiti Superski s více než 1200 km sjezdovek. Pro své klienty hotel nabízí luxusní Mercedes Shuttle bus, který je pohodlně přepraví přímo do lyžařského ráje. V hotelu se taktéž nachází lyžařské místnosti, které ocení hlavně milovníci tohoto sportu. Zde si totiž mohou po vydatné lyžovačce nechat nahřát svoje lyžáky, aby do nich v následujících dnech vklouzli jako do teplách papučí.

Nezapomenutelný kulinářský zážitek

V Bonfanti Design Hotelu se prolíná lahodná italská kuchyně s tradičními tyrolskými specialitami. Jednou v týdnu připravuje úžasný šéfkuchař Maurizio Lauriola kvalitní čerstvé ryby z Itálie, úterky zase patří tyrolským delikatesám a další fantastické kulinářské výtvory mladého talentovaného kuchaře z Apúlie čekají na hosty v ostatní dny v týdnu.

Samozřejmě nemůžeme opomenout ani bohatý snídaňový bufet s podomácky vyráběnými marmeládami, moučníky, čerstvými ovocnými šťávami a rozmanitými druhy italských salámů a sýrů. Prostorná a moderní jídelna s velkolepou terasou a prosklenou stěnou, takzvané „show cooking“, umožní klientům naživo sledovat kulinářské umění famózního kuchaře Maurizia a jeho týmu. Obědvat je možné formou a lá carte, případně se nabízí možnost ochutnat vybrané speciality v novém bistru v čase od 15:30 – 19:00.

O celodenní program je postaráno

Nový lounge bar s krbem patří nezapomenutelným večerním chvílím, kdy si v pohodlí můžete vychutnat oblíbenou cigaretu, pohár whisky anebo koňak. Hotel nabízí i velkolepou hernu pro děti. Novinkou je saunový svět se třemi novými odděleními a beatu salónem. Mezi saunové novinky patří bio-sauna, infračervené a pamé sauny.

Ve wellness zóně je hostům k dispozici i vířivka a též celoroční vyhřívaný venkovní bazén. Po vydatném saunování se hosté mohou ochladit v absolutně nejvíce vychytané části wellness – ve sněžné místnosti. V létě zase najdou příjemné osvěžení v přírodním jezírku.

Když Slovák šéfuje Italům

O hotelové hosty a zaměstnance se stará „pán domu“, ředitel Ján Vlasák. Díky perfektní italštině a italské image byste si ani netipovali, že se jedná o Slováka. Ján je v Itálii už jako doma a bohaté zkušenosti z oblasti hoteliéřství a světa sommeliérů ho předurčily na dráhu italského hoteliéra. Bonfanti Design Hotel spoluprojektovat od samého začátku a zná jej do posledního detailu. V současné pandemické době i on bojuje o každého klienta a věří, že dodržováním pravidel, které jsou v krajině optimálně nastavené, se oblast gastra a hoteliéřství opět vrátí do starých dobrých kolejí.

Galerie