PRVNÍ HODINÁŘSKÉ NOVINKY CARTIER byly ke zhlédnutí na letošní výstavě SIHH

27. Leden 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16368

V půlce ledna proběhla ve švýcarské Ženevě jedna z nejdůležitějších hodinářských akcí, na kterou se každý rok sjíždějí milovníci hodinek z celého světa – výstava Salon International de la Haute Horlogerie 2017. Ani na letošním 28. ročníku nechyběl hodinářský dům Cartier, který představil exkluzivní novinky ze svých dílen...

HODINKY TRAIT D'ECLAT. Tyto impozantní šperkařské hodinky propojují dva oblíbené prvky Cartier: rubíny a stuhy. Večerní hodinky Trait d’éclat de Cartier byly inspirovány setem patnácti oválných rubínů o celkové váze 24.93 karátu, které se jako rudá stuha obtáčejí kolem ciferníku. Všechny drahokamy jsou v hlubokých odstínech intenzivní červené s oranžovo-růžovými odlesky, jež jsou typické pro oblast Mosambiku, ze které pocházejí. Rubíny se dokonale prolínají a doplňují s diamanty bagetového brusu a brilianty na pouzdře z 18 karátového zlata. Hodinky jsou poháněny kalibrem 101 s manuálním nátahem.

HODINKY PANTHÈRE JOUEUSE. Hodinky představují pantera ve zcela nové podobě. Zvíře je vyobrazeno ve hravém skoku ve snaze chytit diamantový míč. Nový in-house strojek 9918 MC pak celý impozantní výjev přivádí k životu. Minuty jsou indikovány hlavou propojenou s tlapkou, zatímco hodiny udává diamantový míč. Hodinky se 40mm pouzdrem z 18 karátového bílého zlata jsou osazeny diamanty; oči pantera tvoří dva smaragdy a skvrny zdobí černý šperkařský smalt.

HODINKY RONDE LOUIS CARTIER XL FLAMED GOLD. Nejnovější průkopnický počin přináší do výroby hodinek novou techniku: flamed gold, inspirovanou metodou oxidace při tepelném modření hodinářských ručiček. Tato technika vyžaduje dokonalé zvládnutí práce s žárem, neboť právě přesná teplota je tím, co je třeba k vyvolání potřebné barvy: nejvyšší žár plamene vytvoří modrý odstín, nejchladnější béžový.

Vzor pantera je vyrýván do číselníku z 18 karátového žlutého zlata. Hloubku a barevnou bohatost výjevu pantera doplňují diamanty bagetového brusu po obvodu 42mm pouzdra. Hodinky jsou vyrobeny v limitované edici 30 kusů.

Galerie