Queen Elizabeth 2 začíná novou kariéru jako luxusní hotel v Dubaji

Queen Elizabeth 2 v Dubaji, svém novém domově
Redakce
11. Květen 2018
RMS Queen Elizabeth 2 začala svoji službu u rejdařství Cunard Line v roce 1969 a je považována za poslední velký transatlantický linkový parník. Svoji službu u Cunard Line zakončila Queen Elizabeth 2 v roce 2008, čtyři roky poté, co ji na pozici vlajkové lodi mateřské firmy nahradila Queen Mary 2. Již v této době se uvažovalo o přeměně lodi v luxusní dubajský hotel. Finanční krize ale s těmito plány zamávala, loď několikrát změnila majitele, a až nyní se zdá, že původní plány dojdou konečně realizace.
Hotel nabídne hostům 224 pokojů různých velikostí

Hotel nabídne hostům 224 pokojů různých velikostí

V přístavu Mina Rashid v Dubaji byl 18. dubna letošního roku otevřen hotel přestavěný z ikonické lodi Queen Elizabeth 2. Hotel zatím funguje v omezeném zkušebním režimu, pokud ale půjde vše podle plánu, v říjnu se provoz hotelu rozjede naplno. Již teď je jasné, že pobyt zde bude velkým zážitkem.
Interiér hotelu respektuje původní design, samozřejmostí jsou ale i moderní technologie

Interiér hotelu respektuje původní design, samozřejmostí jsou ale i moderní technologie

Na hosty čeká plných 224 pokojů na třinácti palubách. Vybírat budou moci z pokojů třinácti kategorií od základních kabin o ploše jen o něco větší než 16 čtverečních metrů, po dvě královská apartmá se soukromou jídelnou, terasou a plochou 75 metrů čtverečních. Ty však nebudou ve volné nabídce a hosté se budou rekrutovat pouze z pozvaných hostů. Interiér byl zrekonstruovaný s ohledem na původní design a doplněný o moderní technologie.
Dubaj je populární turistickou destinací a díky Queen Elizabeth 2 bude ještě atraktivnější

Dubaj je populární turistickou destinací a díky Queen Elizabeth 2 bude ještě atraktivnější

Na lodi bude fungovat celkem třináct restaurací anglického stylu, z nichž jedna bude nabízet stejné menu jako při první plavbě Queen Elizabeth 2 v roce 1969. Zábavu obstará kinosál a poučení přinese muzeum mapující historii lodi, která kromě komerční služby v roli linkového parníku na trase mezi Evropou a severní Amerikou či výletní lodi zahrnovala i válečnou službu během britsko-argentinského konfliktu na Falklandech.

Jak již bylo uvedeno, nedočkaví zákazníci se v hotelu mohou ubytovat již nyní, jen se musí spokojit s omezenou nabídkou služeb, ze třinácti restaurací funguje jen pět apod. Na říjen je plánováno velkolepé zahájení ostrého provozu a poté již naplno začne nová kapitola v životě jedné z nejslavnějších lodí druhé poloviny 20. století.

Queen Elizabeth 2

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže