NEWS & ARTICLES

Rafael Nadal slaví vítězství na šampionátu Mubadala s trofejí od českých sklářů z Lasvitu

ARTICLE BY

V Abú Zabí se jako již tradičně před koncem roku v rámci šampionátu Mubadala World Tennis Championship utkaly ty největší světové tenisové špičky. Rafael Nadal potvrdil svoji skvělou formu, a kromě vítězství se radoval i z unikátní trofeje, kterou vyrobila společnost Lasvit. Pro poslední ročník turnaje byly vyrobeny trofeje hned dvě. Zlatá připadla právě Nadalovi a druhou stříbrnou získal David Goffin.
„Hlavní inspirací při návrhu designu trofeje Shine of Victory mi byla paralela mezi sluncem nad arabskou pouští a září vítězství. Vítěz s jistotou nasbíral všechny body potřebné k výhře a nyní v rukou hrdě drží svázané paprsky slunce symbolizující jeho zasloužený úspěch,“ říká designérka Jana Růžičková.

Leon Jakimič, prezident společnosti Lasvit, říká: „V Lasvitu se vždy pohybujeme na hraně toho, co je technicky možné a stejně tak tomu bylo i při výrobě trofeje pro Mubadala Tennis Championship.“ Každý jednotlivý paprsek je ručně vyroben z bloku velice kvalitního optického skla, přičemž každá z jeho hran je zkosena pod jiným úhlem. Vytvořit všechny paprsky a poskládat z nich finální tvar trofeje tedy vyžaduje práci těch nejzkušenějších sklářů a brusičů.
Lasvit vyrobil trofej pro šampionát již posedmé v řadě. Trofeje od Lasvitu v minulých ročnících již mimo jiné získaly i hvězdy, jakými jsou Andy Murray nebo Novak Djokovič. Skleněnou trofej od Lasvitu, jejíž autorkou je biatlonistka Gabriela Koukalová, si letos kromě medaile odnesli všichni čeští olympijští vítězové na LOH v brazilském Riu de Janeiru. Čeští medailisté ze ZUH v Soči získali trofej ve tvaru pochodně. Letos společnost Lasvit vyrobila také křišťálové trofeje pro vítěze Tour de France nebo skleněné plastiky pro udílení cen Českého lva.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

LASVIT
222362990
lasvit@lasvit.com
Komunardů 32, Praha

Firemní články

24. Český lev vznikne opět v Lasvitu

23.2.2017

Ocenění si při letošním slavnostním udílení výročních cen České filmové a televizní akademie odnesou trofej, kterou vyrobili skláři ze společnosti LASVIT. „Každá plastika je samostatným originálem.

Rafael Nadal slaví vítězství na šampionátu Mubadala s trofejí od českých sklářů z Lasvitu

4.1.2017

V Abú Zabí se jako již tradičně před koncem roku v rámci šampionátu Mubadala World Tennis Championship utkaly ty největší světové tenisové špičky. Rafael Nadal potvrdil svoji skvělou formu, a kromě vítězství se radoval i z unikátní trofeje, kterou vyrobila společnost Lasvit. Pro poslední ročník turnaje byly vyrobeny trofeje hned dvě.

Official Press Release

ORIGINÁLNÍ PLASTIKY LETOŠNÍHO ČESKÉHO LVA ZDOBILY CENY LASVITU

30.3.2015

Jistě jste si letos všimli krásných a nevšedních sošek Českých lvů, vznikly podle návrhu Jakuba Berdycha, které dokončil ve spolupráci s novoborským studiem Lhotský.

ROZHOVOR S LEONEM JAKIMIČEM, MISTREM SVĚTLA

6.3.2015

Leon Jakimič – vizionář, který vybudoval za sedm let úspěšnou unikátní firmu. Lasvit vytváří světelné a skleněné instalace, plastiky a díla pro nejprestižnější místa na světě.

Rodák z Liberce (39) nám poskytl velmi otevřený a dynamický rozhovor v Holportu, v Praze 7, vlajkové lodi Lasvitu.

Official Press Release

HVĚZDY SVĚTOVÉHO TENISU BUDOU SOUPEŘIT O UNIKÁTNÍ TROFEJ, KTEROU VYROBILI ČEŠTÍ SKLÁŘI

31.12.2014

Světové tenisové špičky jakými jsou Rafael Nadal, Novak Djokovič, Andy Murray nebo Stan Wawrinka se ve dnech 1. - 3. 1. 2015 utkají na prestižním tenisovém šampionátu Mubadala World Tenis Championship 2015 v Abú Dhabí, jenž každoročně startuje tenisovou sezónu.

Official Press Release

LASVIT - SKLENĚNÝ VELKÝ TŘESK "VYBOUCHNE" V CENTRU PRAHY

20.11.2014

V prostorách bývalé Zemské a Živnostenské banky v ulici Na příkopě v Praze se od středečního večera skví jedinečný Velký třesk. V nově otevřené ZIBA Window Gallery je pak k vidění i umělecký světelný objekt Big Bang, který navrhl světoznámý italský designér a architekt Fabio Novembre pro společnost Lasvit.

Official Press Release

LASVIT ROZZÁŘÍ DESIGNBLOK ČESKÝM KŘIŠŤÁLEM

6.10.2014

Pro Lasvit  je typický moderní design, precizní řemeslná práce a oslava českého skla. To vše naleznete i v nové kolekci svítidel od společnosti LASVIT, jež se poprvé představí české veřejnosti na letošním Designbloku.

Official Press Release

UMĚLECKÉ PLASTIKY OD SPOLEČNOSTI LASVIT ZDOBÍ SUPERLUXUSNÍ HOTEL PENINSULA PAŘÍŽ

9.9.2014

Superluxusní hotel Peninsula Paříž naleznete jen kousek od Vítězného oblouku a slavné Champs-Elysées. Právě tato čtvrť plná typických platanů se stala inspirací pro vytvoření skleněné umělecké plastiky „ Dancing Leaves“.  Plastika má evokovat vzdušný vír rozdmýchaný při vstupu do lobby hotelu.

Official Press Release

KŘIŠŤÁLOVÉ TROFEJE LASVIT PRO VÍTĚZE LETOŠNÍ TOUR DE FRANCE NAVAZUJE NA DESIGNOVÝ KONCEPT ‘ŠKODA VISIONC‘

21.7.2014

Pro vítěze nejslavnějšího cyklistického závodu světa – Tour de France společnost LASVIT i letos ručně vybrousila a vyfoukala trofeje. Elegantní cenu navrhl, stejně jako v předešlých letech, designér Peter Olah pod vedením Kozefa Kabaně, šéfdesignéra Škoda Auto, která je dlouholetým sponzorem tohoto závodu.

Official Press Release

LASVIT DOBÝVÁ S ČESKÝM SKLEM I VĚHLASNÉ BIENÁLE ARCHITEKTURY V BENÁTKÁCH

10.6.2014

Na letošním bienále architektury v Benátkách představili expozici od světoznámého architekta a designéra Daniela Libeskinda s názvem „Sonnets in Babylon“.

Official Press Release

ROZHOVOR S LEONEM JAKIMIČEM, MISTREM SVĚTLA

6.3.2014

Leon Jakimič – vizionář, který vybudoval za sedm let úspěšnou unikátní firmu. Lasvit vytváří světelné a skleněné instalace, plastiky a díla pro nejprestižnější místa na světě.
Rodák z Liberce (39) nám poskytl velmi otevřený a dynamický rozhovor v Holportu, v Praze 7, vlajkové lodi Lasvitu.

Official Press Release

LASVIT: PŘEDNÍ TVŮRCE A VÝROBCE ZAKÁZKOVÉHO OSVĚTLENÍ

19.4.2013

Lasvit je předním tvůrcem a výrobcem zakázkového osvětlení, skleněných instalací a oceňovaných kolekcí svítidel. Společnost se sídlem v České republice se zaměřuje na překonávání zavedených hranic sklářského oboru prostřednictvím zkoumání materiálu a experimentování s novými, netradičními výrobními procesy.

Official Press Release

LASVIT: PROPOJENÍ KVALITY SVĚTLA A DESIGNU

16.3.2013

Česká značka Lasvit je předním výrobcem světelných objektů, skleněných instalací a architektonických prvků, které získaly mnohá ocenění. Umělecká díla Lasvitu zahrnují převážně objekty vyráběné z foukaného skla pro privátní rezidence, veřejné prostory hotelů, prémiové obchody a neobvyklé interiéry.