NEWS & ARTICLES

Rakouské letadlo Embraer OE-LWL bylo pokřtěno na „Město Praha“

ARTICLE BY

Austrian Airlines a Prague City Tourism pokřtili letoun Embraer s registrační značkou OE-LWL na „Město Praha“. Letadlo zároveň nese logo Prague City Tourism a bude propagovat město na více než 60 letištích v Evropě, od Švédska po Řecko a z Ruska až do Velké Británie. Embraer OE-LWL na svých krátkých a středně dlouhých letech Střední a Východní Evropou přepraví přibližně 160.000 pasažérů ročně.

„Naše spolupráce s Austrian Airlines je dalším způsobem, jak Prahu představit v dalších destinacích Evropy. Jsme prvním městem, kterému se s leteckou společností podařilo projekt dotáhnout do zdárného konce. Několik dalších měst v tuto chvíli o spolupráci s Austrian Airlines jedná,“ říká ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.

Velitel flotily Austrian Airlines Rudolf Buchsteiner dodává: „Tento letoun Embraer není pouze létajícím velvyslancem města Praha, zároveň totiž reprezentuje dlouhodobé pouto mezi Austrian Airlines a slavným městem na Vltavě.“

Do konce roku 2017 přidá letecká společnost Austrian Airlines 17 letounů Embraer do své flotily a postupně tak nahradí letadla Fokker. Výsledkem plánu optimalizace flotily bude také zvýšení pohodlí cestujících. Kabina je vybavena prostornými dvoj sedačkami, díky jejichž ergonomickému designu si pasažéři mohou vychutnat více volného místa. Letouny Embraer jsou v průměru čtyři roky staré a poskytují místo pro 120 osob. Ceníková cena jednoho letadla se pohybuje kolem 52 milionů amerických dolarů.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

*Austrian Airlines
+43 5 1766 1000
---
Vienna Airport 1300, Austria

Firemní články

Rakouské letadlo Embraer OE-LWL bylo pokřtěno na „Město Praha“

12.7.2017

Austrian Airlines a Prague City Tourism pokřtili letoun Embraer s registrační značkou OE-LWL na „Město Praha“. Letadlo zároveň nese logo Prague City Tourism a bude propagovat město na více než 60 letištích v Evropě, od Švédska po Řecko a z Ruska až do Velké Británie.