Range Rover Evoque Convertible dobyje nejen Vaše srdce!

Redakce
17. Leden 2017
Čtenost článku je: 12652 [?]
Dobrý vzhled není vším, ale bez dobrého vzhledu je všechno ničím. A při testovaném vozidle Range Rover Evoque Convertible bude sexy design od začátku nákupním důvodem číslo jedna. Tomu napovídaly i pohledy řidičů a kolemjdoucích. Range Rover Evoque se znovu chystá dobýt srdce nejenom dam.

Hodnocení designu ponechme na úsudku pozorovatele, ovšem je jasné, že toto auto si na silnici s žádným jiným nespletete. Od představení v roce 2011 se stal britský kompaktní off-road prodejním hitem. Za čtyři roky se ho prodalo více než 500 tisíc kusů, což znamená nový rekord pro značku Land Rover.

Aby to tak bylo i nadále, předepsal mu anglický výrobce na sklonku roku 2015 malý facelift, doplněný většími změnami pod kapotou. Nejdůležitější změnou je nová generace vlastních naftových motorů, které najdete také v limuzíně Jaguar XE. Nový dvoulitrový diesel s přezdívkou Ingenium nahrazuje dosavadní motory s objemem 2,2 litru, které pocházely ze spolupráce se značkou Peugeot.

Benzinový přeplňovaný dvoulitr disponující parametry 240 koní a 340Nm. Evoque, jakkoliv jde o řidičsky zajímavé auto, ovšem není ve verzi bez střechy žádná stíhačka. Kvůli posilování otevřené karoserie totiž narostla hmotnost u všech variant k hranici dvou tun. Nemusím připomínat, že model má pohon všech kol coby součást standardní výbavy. A jinak jej než s devítistupňovou automatickou převodovkou Evoque Convertible nepořídíte.

Ano, je to SUV a ano, je to kabriolet. Nicméně zde je fakt, který stojí za zvážení. SUV, jak je nyní označujeme, se stanou už brzy standardním automobilem. Než se tak stane, budeme se ohlížet na Evoque kabriolet jako na vůz, který začal jistý trend.

Evoque se prostě líbí a je celkem jedno, jestli si vyberete bílou v kombinaci s černou střechou nebo krásnou pomerančovou. V kombinaci s černou střechou bude vždy sexy, ale zároveň elegantní. Range Rover Evoque Convertible se rozhodně připojil k elitní kategorii vozů, které vlastně ještě nikdo nikdy nepoptával. Je to ten druh auta, který je experimentem. Výrobce bere riziko na sebe, že tento segment vytvoří právě on. A myslím, že v tomto případě se to skvěle povedlo. Tuto exkluzivní kategorii má už ve svém seznamu také BMW X6, Mercedes-Benz R63 AMG, nebo dokonce originální VW Golf GTI.

Přináší v sobě spojení luxusních prvků off-roadových schopností se smyslem pro styl a sofistikovanost. Téměř všude kolem slyšíte výkřiky: „Podívejte se na mě!“ Na první pohled vypadá poněkud zvláštně, ale čím déle se na něho díváte, tím lépe. Není to úplně styl, co vás nenechá na pochybách, je to celý package. Je to ten pořádný Range Rover, který musí zvládnout i těžký terén. I kabriolet umí jezdit v půlmetrové vodě (to jsme sice nevyzkoušeli, ale věříme tomu) a zvládne svah prudký až 45°.

Otevřený Evoque je prezentován jako čtyřmístný kabriolet, což jsme si vyzkoušeli a musíme dát značce za pravdu. Zadní sedadla poskytují náležitý komfort i pro vysokého muže. Palubní deska má nakloněný středový panel a skvělé zpracování. Volant se perfektně drží a hlavně ženy ocení vyhřívání po celém obvodu. To jsem si náležitě užila, protože moje auto tuto vymoženost nemá. Nicméně u příštího už vím, co chci jako standard!

Se střechou můžete manipulovat do rychlosti téměř 50km/h. K natažení potřebuje pouhých 21 sekund a složit ji dokáže o tři sekundy rychleji. Je složená z několika vrstev tak, aby nabídla adekvátní ochranu před nízkými teplotami, které jsme také měli možnost vyzkoušet. Nezanedbatelná je i ochrana před hlukem. Pokud máte doma pubertální dcery, věřte, že právě stahovatelná střecha je pro ně nejlepším doplňkem! Detaily jsou už pak jenom špičkou ledovce. Podsvícené logo na liště dveří, noční obrys auta ve světle okna, upravený přední nárazník, dvě koncovky výfuku, pohodlný podvozek, příjemná sedadla, nový tvar světlometů s LED podpisem, no a samozřejmě multimediální systém.

Ano, u tohoto modelu si představuji především atraktivní ženu, někdy i s dětmi. Chladní nezůstanou ani metrosexuálové, kteří z něj budou u vytržení. Je to každopádně velice elegantní automobil, který díky svým jízdním schopnostem užijete celý rok. Neboduje jenom svým vzhledem, ale i svojí kvalitou.

JAGUAR

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Firemní články

Nový Jaguar C-TYPE Continuation v detailu
Jaguar I-PACE v novém provedení Black nadchne každého
Nový Jaguar F-TYPE v provedení R-Dynamic Black
Range Rover SV Coupé: luxus především
Pokud nevíte, co s penězi, pořiďte si Jaguar E-Type 3. série
Vrchol luxusního cestování v podobě nového vozu představuje Land Rover
Jaguar Project 8: extrémně výkonný sportovní sedan XE
Range Rover Evoque Convertible dobyje nejen Vaše srdce!
Jaguar F-Type S je sportovní vůz s jedinečnou osobností
Hledáte-li ultra bezpečné auto, zvolte Range Rover Sentinel
nový autosalón v OstravěBEST OF BRITISH CARS – JAGUAR LAND ROVER OSTRAVA V NOVÉM
ZAOSTŘENO NA JAGUÁR, PARTNERA WIMBLEDONU
21 LET LUXUSNÍ EDICE AUTOBIOGRAPHY
RANGE ROVER SVAUTOBIOGRAPHY REDEFINUJE POJEM LUXUS
JAGUAR F-TYPE PRO MODELOVÝ ROK 2016JAGUAR F-TYPE PRO MODELOVÝ ROK 2016
Official Press ReleaseLAND ROVER NADĚLIL FANOUŠKŮM LIMITOVANÉ EDICE IKONICKÉHO DEFENDERU
JAGUAR HERITAGE DRIVING EXPERIENCE
S LAND ROVEREM AŽ KE HVĚZDÁM, DÍKY SOUTĚŽI PRO DOBRODRUHY
Official Press ReleaseNOVÁ KAMPAŇ JAGUAR FEEL XE OHROMÍ HVĚZDAMI
ZNAČKA LAND ROVER PŘEDSTAVILA NOVOU SPECIÁLNÍ EDICI MODELŮ DISCOVERY A EVOQUE
BARBOUR PRO LAND ROVER
LAND ROVER OZNÁMIL, ŽE UVEDE NOVÝ MODEL DISCOVERY SPORT
LAND ROVER OZNÁMIL GLOBÁLNÍ PARTNERSTVÍ S VIRGIN GALACTIC
Official Press ReleaseJAGUAR ULOVIL DAVIDA BECKHAMA
LAND ROVER V ŽENEVĚ PŘEDSTAVIL NOVÉ PŘÍRŮSTKY
JAGUAR XF PRO ROK 2015 SE PŘEDSTAVÍ V ŽENEVĚ
SEZNAMTE SE S NOVÝM LUXUSNĚJŠÍM A VÝKONNĚJŠÍM RANGE ROVER EVOQUE
JAGUAR F-TYPE COUPÉ: 550 KONÍ A ELEKTRONICKÉ OMEZENÍ RYCHLOSTI NA 300 KM/H
HYBRIDNÍ RANGE ROVER A RANGE ROVER SPORT: PRVNÍ HYBRIDNÍ SUV OD LAND ROVERU MÁ VÝKON AŽ 340 KONÍ
JAGUAR C-X17: DESIGNOVÁ STUDIE NA MODULÁRNÍ HLINÍKOVÉ PLATFORMĚ
NOVÝ RANGE ROVER SPORT: NEJRYCHLEJŠÍ LAND ROVER VŠECH DOB
JAGUAR F-TYPE

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže