Řemeslné pivo od domovařičů obohatí letošní ročník Českého pivního festivalu

Redakce
11. Květen 2018
Včerejším dnem začal v Praze na Letenské pláni další ročník Českého pivního festivalu. Trvat bude až do 26. května a návštěvníci se mohou těšit na stovky výhradně českých piv, čepovaných do skla. Za stokorunové vstupné uvidíte prezentaci velkých, středně velkých, ale i minipivovarů. Letošní novinkou festivalu jsou domovařiči.

Z nejednoho českého domovařiče se časem stal úspěšný sládek nebo majitel pivovaru. Pro doma uvařené pivo je v České republice velmi přísná legislativa, a tak českým sládkům umožnil festival společný projekt s Cechem domácích pivovarníku a čtyřmi českými pivovary uvařit svá piva v opravdovém pivovaru.

„Jsem opravdu hrdá na náš projekt Uvař si své pivo v pivovaru. Jeho prostřednictvím jsme čtyřem domovařičům splnili velký sen a návštěvníkům festivalu tak umožnili ochutnat další naprosto výjimečná piva,“ uvedla ředitelka festivalu Šárka Vávrová. Připila si společně s oceněnou sládkovou Dagmar Vlkovou festivalovým ležákem Dvě Slepice, které na začátku března uvařili v jihočeské Blatné.

Na festivalu se můžete těšit na koncerty českých písničkářů, neformální workshopy „Na pivo s ...“ a také na výstavu fotografií „Příběhy“, která vypráví příběhy dvanácti osobností pivovarského světa. Volit se též budou tři nejoblíbenější piva festivalu, a to formou online hlasování. Oceněná piva získají během posledního festivalového večera ocenění Bronzová, Stříbrná a Zlatá Gloria 2018.