Restaurace Aromi, domov té pravé italské kuchyně, je nositelkou ocenění „Gambero Rosso“

21. Listopad 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17570

Restaurace Aromi, která byla otevřena roku 2005, nabízí širokou škálu čerstvých ryb a mořských plodů a reprezentuje pravou italskou kuchyni s důrazem na původní kvalitní a čerstvé italské suroviny. Její majitel a šéfkuchař v jedné osobě - Riccardo Lucque - se zaměřuje především na přírodní suroviny, dovoz typických italských produktů a také na bio produkty od menších italských dodavatelů.

Vybrat si zde můžete z pestré nabídky čerstvých sladkovodních i mořských ryb, ke kterým si můžete dát jedno ze tři set italských vín a z několika druhů grapy. Navíc zde myslí i na děti, pro které připravili speciální menu. V rámci něho si naši nejmenší mohou pochutnat třeba na těstovinách s masovými kuličkami, hamburgeru s cuketovými hranolkami nebo klasice všech klasik - řízku s bramborovou kaší. Chápavá je také restaurace Aromi k rodičům. Proto nyní o víkendech nabízí možnost hlídání dětí svých hostů.

Do Aromi můžete zajít například na speciální, lanýžové menu. Jeho cena činí 2 750 Kč, cena vinného párování je 1 150 Kč. Menu obsahuje mimo jiné Suflé s bílým lanýžem a parmazánovou fondutou, Risotto/tagliolini s bílým lanýžem nebo Perličku pečenou v lanýžovém másle se sezonní zeleninou a černým lanýžem. O Vánocích sem můžete zajít na vánoční menu, stejně tak jako poslední den v roce na menu silvestrovské.

Nedávno získala restaurace ocenění „Gambero Rosso“, které hodnotí ty nejlepší italské restaurace a je obdobou hvězdy od Michelinského průvodce. Zařadila se tak mezi 19 nejlepších světových italských restaurací, po bok restaurací v Monaku, Hong Kongu, New Yorku nebo Sydney.

Galerie