Restaurace Baroque dodá Vašim zážitkům novou chuť

Redakce
09. Leden 2018
Restaurace Baroque se nachází v Kuksu, blízko Dvora Králové nad Labem. Ve vesnici Kuks naleznete Hospital s kostelem Nejsvětější Trojice, postavený v letech 1707–1712. Expozice v něm je věnována zakladateli Kuksu - hraběti Šporkovi, baroknímu umění a lékárenství, se zachovalou barokní lékárnou. Na terase před hospitalem je galerie alegorických soch barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna z let 1715-1718.

Také naše redakce se na Kuks vydala a příjemnou procházku si zpestřila návštěvou již zmíněné restaurace Baroque. Kromě toho, že zde pořádají speciální gastronomické akce (např.: 27.-28.1. Sushi v Kuksu, 10.-11.2. Z kuchařky Magdaleny Dobromily Rettigové), nabízí zde zajímavé stálé menu. V předkrmech naleznete mimo jiné Salát s kachním prsem nebo Žampiony podávané s domácí ovčí lučinou a zeleninou v bylinkovém oleji.

Z polévek si můžete vybrat buď ze Silného hovězího vývaru s máslovou kořenovou zeleninou, žemlovým knedlíčkem a libečkem, nebo z Vinné cibulačky či z Dršťkové polévky z hlívy ústřičné. My jsme ochutnali vývar a byl výborný. Zelenina byla neobvykle nakrájena na větší kousky a příjemně křupala, knedlíček i vývar byly dobře ochucené.

Na jídelním lístku restaurace jsou i zajímavá bezmasá hlavní jídla, jako například Pečené avokádo s křepelčím vajíčkem, Bramborové bábovičky s kysaným zelím a Jáhlové nočky s mangoldem.

My dáváme přednost masu, a proto jsme si vybrali Vyhlášený kachní konfit s červeným pomerančovým zelím a špekovými knedlíky. Kachní maso se rozplývalo na jazyku, zelí bylo skvěle dochucené a knedlíky taktéž. Jídlo, kterému se nedalo nic vytknout, jsme zakončili kávou Latté a Pošírovanou hruškou s čokoládovou pěnou s citrusy. Nejlepší na dezertu byla ona čokoláda, která měla báječnou chuť. Zavítáte-li někdy do východních Čech, nezapomeňte se v Kuksu a restauraci Baroque zastavit!