Restaurace Elements, výjimečná italská kuchyně v hotelu The President Prague

Hana Benešová
19. Listopad 2018

V prostorech zrekonstruovaného hotelu The President Prague se nachází designová restaurace Elements, která nabízí svým hostům moderní italskou kuchyni, jež vychází z tradičních surovin. Kromě vynikajících jídel se vám zde naskytne jedinečný výhled na Pražský hrad, Letnou a Vltavu.

Italský koncept Elements klade velký důraz na čerstvost, sezónnost a variabilitu surovin a zároveň svým hostům nabídne jedinečný výběr z čerstvých mořských plodů, ryb a masa. Autorem konceptu menu je známý šéfkuchař Radek Hasman​.

 

Prostor bývalé restaurace Vltava v hotelu The President byl zcela nahrazen exkluzivním designem, který má na svědomí Ing. arch. Jaromír Pizinger. Elements se tak může pyšnit kombinací dřeva, mědi a měkkých materiálů, které společně tvoří výjimečný interiér restaurace.

Zuzana Krasniqi​, manažerka restaurace, říká: „Chceme našim hostům nabídnout opravdu nečekaný zážitek. Kromě těch nejlepších surovin si zakládáme i na skvěle vyškoleném personálu a širokém výběru kvalitních vín. Našim tajným cílem je dostat Elements do výběru restaurací Michelin Guide.“

Menu restaurace Elements osloví skutečně každého. Naleznete na něm italské speciality jako humra s pěnou ze sýru robiola, pažitkovým olejem a hráškovými výhonky, fantastickou lilkovou parmigianu s pěnou z mozzarelly a bazalkovou omáčkou nebo třeba Paccheri, pošírovanou tresku s jarní cibulkou a rajčaty cuore di bue.

Restaurace Elements se svými 56 místy k sezení je otevřena každé úterý až pátek od 12:00 - 15:00 a od 18.00 do 23.00, v sobotu pak od 18:00 - 23:00.