Rezidence Kobrova nabídne prémiové bydlení vysoké kvality v centru Prahy

Hana Benešová
12. Říjen 2017
V kategorii Reality

Rezidence Kobrova leží v jižním svahu pod Petřínem, v klidné rezidenční zástavbě u parku Sacre Coeur, benediktýnského kláštera sv. Gabriel a Zahrady Kinských. V jejím těsném sousedství je Újezd, Malá Strana či Pražský hrad.

Rezidence Kobrova navazuje na slávu průmyslové minulosti ve své lokalitě. Představuje poslední úhelný kámen celkové revitalizace původního smíchovského bloku, jehož dvě třetiny byly zničeny nešetrnou výstavbou Strahovského tunelu.

„Dynamický tvar domu je určen rovinami navazujících fasád a v jejich průniku vytváří zalomený tvar, od něhož se hmota zasunuje do sebe a vytváří lodžie, které ve vyšších patrech přechází v balkóny s panoramatickým výhledem. V reminiscenci na tradiční dvorní vestavby je ve vnitrobloku situován jednopatrový objekt s terasami a zelenou střechou, který zároveň zjemňuje profil prudkého svahu a umožňuje propojení se zahradou sousední rezidence“, říká autor projektu, Ing. arch. Jan Schindler, ze studia SCHINDLER SEKO Architects.

Rezidence Kobrova se skládá ze 7 nadzemních a 1 podzemního podlaží. K výběru jsou studia 1+kk a bytové jednotky s uspořádáním 2+kk až 5+kk. V nejvyšších patrech se nachází velkorysé bytové jednotky. Velkou předností této rezidence je střešní zahrada s dřevěnými terasami na střeše budovy v druhém nadzemním podlaží a zeleň na konstrukci ve vnitrobloku.

Samozřejmostí je dostatečný počet parkovacích stání a sklepních prostor. Možnost parkování, bezbariérové prostředí, služby recepce, moderní technologie a vysoký standard domovního vybavení představují trvalou hodnotu a záruku z hlediska dlouhodobé investice.