Rodinné vinařství Georg Mosbacher produkuje výtečné rieslingy

Hana Benešová
21. Září 2017
Weingut Georg Mosbacher je rodinné vinařství, které má celkem 18 hektarů vinic. Sídlí v malebné vinařské obci Forst an der Weinstrasse. Pro celou Evropu velice významná enoložka Sabine Mosbacher a její manžel jsou již třetí generací, která se o toto renomované vinařství stará.

Vinařství proslulo zejména svými víny Riesling, kterým se daří ve světoznámé náhorní oblasti poblíž lesů v okolí vesnic Forst a Deidesheim. Jsou specifické svým jedinečným a plným charakterem terroiru oblasti Pfalz.

Vinařství Georg Mosbacher produkuje také vína s označením GG, což jsou tzv. Große Gewächse. Jedná se o německou obdobu francouzského označení GRAND CRU.

Skutečně luxusním vínem je Riesling Ungeheuer, ročník 2012. Ve vínu je zřejmá čistá intenzivní vůně peckového ovoce, bílých broskví, meruněk, nektarinek, červených jablek, citrusového ovoce, zralých citronů, pomerančů, tropického ovoce, manga, ananasu, liči a medu.

Jeho chuť je elegantní a aristokratická. Víno má pevnou a svěží kyselinku, která je v rovnováze s cukrem a extraktem vína. Toto výjimečné a harmonické víno s dlouhou dochutí z „Grand Cru“ polohy by nemělo chybět všem skutečným znalcům, kteří se nebojí do kvality investovat.