ROLLS-ROYCE PHANTOM zažívá boom, jeho 8. generace je na cestě!

Redakce Luxus.cz
16. Srpen 2016
Čtenost článku je: 14225 [?]
Rolls-Royce Phantom se řadí mezi vůbec nejprestižnější a nejluxusnější vůz světa. Tento mohutný automobil s délkou karoserie 5,8 metru je na silnicích k nepřehlédnutí a vyznačuje se specifickým designem, který mistrným způsobem v sobě kombinuje moderní a tradiční vzhled. Je vybaven zážehovým dvanáctiválcem o objemu 6,75 litru a výkonem 460kW.

Program rozvoje pro osmou generaci tohoto auta, jež je považováno za nejlepší na světě, udělal další krok vpřed. Svědčí o tom dostupné fotky z domovu Rolls-Royce v Goodwoodu, kde je vůz navrhován. Ty ukazují, jak projekt postupuje a jak se nový Phantom formuje. Nový Rolls-Royce bude vynikat novou, vyspělou hi-tech hliníkovou technologií a na trh přijde již v roce 2018.

Poptávka po všech čtyřech současných modelech Phantoma VII je více než silná. Mecenáši a znalci skutečného luxusu nenechali nic náhodě a po všech posledních 50 kusech Phantomu Coupé a Drophead Coupé Zenith doslova skočili. Navíc se dožadují dalších zakázkových kolekcí.

„Abychom parafrázovali Marka Twaina, zprávy o Phantomově smrti jsou přehnané,“ říká Torsten Müller-Ötvös, výkonný ředitel Rolls-Royce Motor Cars. Obrovská úroveň poptávky po Phantom VII jasně ukazuje, že zákazník Rolls-Royce, patron skutečného luxusu, nepřijímá kompromisy při zvažování koupi superluxusních automobilů. Nový Phantom je na cestě – a bude vlajkovou lodí světového luxusu.

Rolls-Royce Motor Cars Prague