SAMSUNG GALAXY S5 MINI – MALÉ TĚLO, VELKÁ DUŠE

Michal Hutta
22. Říjen 2014

V srpnu se na prodejních pultech objevil nový Samsung Galaxy S5 mini. Jde de facto o vizuální zmenšeninu klasické S5. To, jak moc jsou si oba telefony podobné jsme se chtěli přesvědčit na vlastní kůži, a tak jsme se jej rozhodli ozkoušet, ohmatat a porovnat.

 

Upřímně, podle mého je logické, že do menší krabičky nemůžete napěchovat stejné množství věcí, jako do té velké. Byla jsem však zvědavá, jak moc Samsung S5 mini od klasického liší a co je na něm tak světového, a tak jsem do něj šla.

Co vás udeří do očí je jeho velikost. Displej je cca o 1,6 cm menší než klasický Samsung S5, avšak zároveň je i o něco větší než jeho předchůdkyně Galaxy S4 mni. Rozdílná je i cena, dle srovnání různých obchodů se cena mezi Samsung Galaxy S5 a S5 mini, pohybuje až o 5000 Kč.

Nové mini má již oproti předešlé řadě Samsung Galaxy S4 mini zabudovaný senzor otisků. Dále pozitivně kvituji i zpevněnou a více odolnou konstrukci telefonu.

 

Nejmarkantnější rozdíl je však samozřejmě v jeho vybavení. I když se jeho tvůrci snažily, do mini krabičky prostě nemohly napěchovat to, co všechno obsahuje o něco větší – klasická Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 má oproti klasické S5 menší procesor, méně výkonný fotoaparát i kameru. Chybí zde i boční senzorická odezva, což si nejsem jista zda to byl zrovna ten nejlepší nápad. Musím však říct, že i přes tato omezení Samsungu Galaxy S5 mini toho však ještě mnoho zůstalo. Vedle konstrukce a senzoru mne zaujal měřičem tepové frekvence, perfektním displejem a dalšími chytrými funkcemi. Ve srovnání se Samsungem Galaxy S4 mini, nová mini S5 udělala notný krok vpřed.

 

Co se týče designu je Samsung Galaxy S5 mini takřka doslovnou zmenšeninou klasické S5. Všimla jsem si jen, že novinka od Samsungu má jiná záda než klasická velká S5. Na omak nejsou již tak příjemná jako u Samsungu Galaxy S5, což je škoda, ale určitě to není velká vada na kráse. Pozitivní je, že nijak neskřípe. Velikost a váha 120 gramů telefonu je však příjemná a ideální nejen pro dámské kabelky. Další perfektní vlastností telefonu Samsung Galaxy S5 mini je vodě-odolnost slibovaná až do metrové hloubky. Pokud to chcete vyzkoušet, doporučuji předem zkontrolovat zadní kryt. Tuto vlastnost bezesporu ocení nejedna maminka, která se střetla se všetečností svého dítka.  

Technické specifikace Samsung GALAXY S5 mini

www.samsung.com

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor