Samsung Galaxy S7 edge a S7 se představily v růžové a stříbrné barvě

Hana Benešová
17. Červen 2016
Samsung začal v České republice prodávat svůj nejnovější smartphone Galaxy S7 edge a Galaxy S7 v růžové a stříbrné variantě. Barevná paleta prémiových modelů se tak rozrostla společně se zlatou, bílou a černou na celkových pět. Pomocí vlastního procesu nazvaného 3D tvarování dosáhl Samsung přesně zakřiveného 3D skla, které lícuje s kovovou slitinou a vytváří jedinečně hladké a pevné tělo. Dvojitě zakřivené zadní části telefonů jsou také důvodem, proč se tak pohodlně drží v ruce.

Rozdíl mezi oběma je na první pohled ve velikosti displeje a jeho zahnutí. Galaxy S7 má úhlopříčku 5,1 palce a displej je orámován tenkým rámečkem. Galaxy S7 edge je o trochu větší, 5,5 palce, a má displej typický pro Samsung edge, tj. zahnutý po obou stranách. Tento design poskytuje praktické a efektivnější ovládání na okraji telefonu (na speciální liště). Prostřednictvím jednoduchých ikon se tak dostanete k nejoblíbenějším uživatelským funkcím, jako jsou e-mail, nejčastější kontakty, režim selfie nebo aplikace.

Telefony jsou odolné proti vodě a prachu (IP68), takže se s nimi nemusíte bát k bazénu nebo do terénu. Mají vyšší kapacitu baterie a hlavně podporují funkci rychlého nabíjení přes kabel i bezdrátově, což je u smartphonů vlastnost k nezaplacení. Telefon se do 100 minut nabije na 100 %. Obě novinky mají také hybridní slot, do kterého může uživatel vložit zároveň SIM kartu i microSD kartu, a tak získat další úložiště o velikosti až 200 GB.

Pokud bychom měli vypíchnout jednu vlastnost, která je u modelů Galaxy S7 opravdu excelentní, byl by to určitě fotoaparát. Hrátkám s jeho funkcemi propadl například muž roku 2015 Jakub Kraus nebo maďarská zpěvačka a moderátorka Regina Dukai. Čím to je? Jako první smartphony v historii využívají technologii Dual Pixel, díky níž je možné pořídit vysoce kvalitní snímky i za špatných světelných podmínek. Tento senzor dokáže zaostřit tak rychle a přesně, jako to dělají naše oči. Vysoká světelnost f/1,7 zajišťuje jasnější a ostřejší fotografie. Pokud vás hra s fotografií opravdu baví, zamilujete si funkci Motion photo, která zachytí přesně tři sekundy předtím, než stisknete spoušť. Pak můžete zvolit, který moment zachováte jako statickou fotografii. Nebo videa, kdy je možné vybranou část záběru zpomalit, a vytvořit tak netradiční záběr. Samsung také průběžně rozšiřuje nabídku příslušenství, aby zákazníkům zážitek z Galaxy S7 edge | S7 umocnil. Aktuálně se v čele zájmu drží brýle pro virtuální realitu Gear VR, zanedlouho k nim přibude 360stupňová kamera Gear 360, která přináší další možnosti nevídané zábavy.

Na trh přichází i nové sportovní náramky Gear Fit 2 v módních barvách. Novinky mají vestavěnou GPS, senzor tepové frekvence i samostatný hudební přehrávač, který doplní bezdrátová sluchátka Gear IconX, což ocení hlavně sportovní nadšenci. Umožňují sledovat intenzitu aktivity, tím sportovce motivují a stávají se i stylovým doplňkem a fitness trenérem.

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor