NEWS & ARTICLES

Sergio Garcia exkluzivně na OMEGA Golf ball

ARTICLE BY
Sergio Garcia v Omega domě

Olympijské oslavy pokračují ve velkém stylu – dům OMEGA se na jeden večer proměnil v golfový klub. S návratem golfu na olympijské hry po 112 letech nemohlo být lepší načasování, OMEGA ukázala své globální spojení se sportem a představila se v roli oficiální časomíry Olympijských her v Riu 2016.
Celá noc se odehrávala v golfovém stylu. Po zeleném koberci ve vstupní hale hosté zamířili k fontáně, populárnímu místu pro selfie. Všude kolem byly zlaté golfové míčky a 19. jamka byla tradičně k nalezení u baru, aby byli všichni návštěvníci dostatečně občerstveni.
Na akci dorazil i ambasador značky OMEGA, španělská golfová hvězda, Sergio Garcia, jehož přítomnost přilákala mnoho atletů se svými rodinami, brazilskou smetánku a další významné osobnosti. Pro značku Omega poskytl Sergio exkluzivní rozhovor, který Vám nyní přinášíme.

prezident OMEGA & CEO Raynald Aeschlimann a Sergio Garcia

112 let čekání je dlouhá doba. Napadlo vás někdy, že se golf vrátí na olympijské hry?
Abych byl zcela upřímný, ani jako začínající golfista jsem o tom neuvažoval. Tak nějak si představujete, že by bylo fajn se stát olympionikem a být součástí olympijských her. Hned vás ale napadne otázka: “Dobře, jaký sport bych musel dělat, abych se tam dostal?” Proto je to o to větší zážitek, něco na co nikdy nezapomenu. Mít možnost nazývat se olympionikem.
Co vás motivovalo k soutěži na těchto olympijských hrách?
Jen tento týden se toho děje toho tolik. A všechno na špičkové úrovni. Nic z toho bychom předtím jako golfisté nemohli zažít. Reprezentovat svou zemi je pro mě na prvním místě. Dělám to neustále, ale nyní v Riu to bude před větším publikem. Je úžasné mít možnost poznat ostatní atlety a vyhrát při tom medaili.
Očekáváte, že tyto olympijské hry nějak ovlivní golf?
To nedokážu říct. Ale během pár let to zjistíme. Doufejme, že se hra po celém světě ještě rozšíří a možná v některých zemích, kde zatím není tolik známá, bude dostupnější. To by bylo hezké. Nyní se všichni snažíme vyhrát turnaj, jak nejlépe umíme. Jednou z nejdůležitějších věcí je, alespoň pro mě, neustále posouvat hranice. Zakončovat s vědomím, že jsem hrál lépe. To je mým cílem.

Sergio Garcia v Omega domě

Cítíte větší tlak, když se na vás nyní dívají miliardy lidí?
Ne, neřekl bych. Je to stejné. Všichni hrajeme majors, Ryder Cup a podobné turnaje, vždy nás sleduje spousta diváků. Pravý tlak je ten, jaký si sami stanovíte, čeho chcete dosáhnout. Jsem si jistý, že první den to bude stejné jako na kterémkoliv jiném turnaji. Budete se snažit hrát dobře, chcete se dobře umístit a máte šanci dělat něco naplňujícího. Očekávám, že to bude hodně podobné.
Trénoval jste něco speciálně pro Rio?
Ne tak docela. Neustále musíme pracovat na všech jednotlivých aspektech naší hry, protože z teečka hřiště vypadá veliké. Důležitější je proto druhý úder na green, kolem něj a na něm. To neznamená, že byste se vůbec neměli soustředit na drajv, protože když odpálíte míček špatně, přiděláváte si hrou na green jen práci. Takže každá část hry je důležitá, proto nechci nic zanedbat.
Jaké to je být nyní v Riu?
Jsem v Brazílii poprvé, a tak Rio teprve poznávám. Je to obrovský zážitek. Trochu jiné, než jsem si představoval, ale užívám si každou minutu. Chci vidět trochu od všeho, co se tu v Riu děje, a také trochu poznat zemi a setkat se s ostatními atlety. Jistě, někoho stihnu jen v televizním sestřihu, ale je úžasné mít možnost jiné sledovat naživo.

president OMEGA & CEO Raynald Aeschlimann a Sergio Garcia

Jaká panuje atmosféra ve španělském týmu? Trávíte spolu hodně času?
Rád jsem se se španělskými sportovci seznámil. Část z nich jsem zatím viděl jen v televizi a jiné jsem do této chvíle vůbec neznal. Ohromně si rozumíme a někteří z nich jsou opravdoví fanoušci golfu. Je to paráda!
Ve kterém sportu myslíte, že má Španělsko opravdové šance?
To dopředu nikdy nevíte. Pokud se nepletu, máme už medaili z plavání, a pokud budeme hrát dobře, třeba to vyjde v basketbalu. Věřím i v dobré umístění v golfu. Možná v tenise. Potom tu jsou ještě další dobří atleti v překážkovém běhu, na dlouhých tratích i maratonu. Snad se nám podaří získat nějaké pěkné medaile.
Letošní Ryder Cup se blíží. Co od něho očekáváte?
Moc se těším. Soupiska ještě není hotová, přesto to už teď vypadá nadějně, pokud se nic mimořádného nestane. Ryder Cup miluji, každý to ví. Je to pro mě radost připojit se k evropskému týmu a pokusit se o čtvrtý titul v řadě. Nemyslím, že by se to někdy v minulosti podařilo. Bylo by to skvělé.

Omega dům v Riu

Jak se vám líbí vaše nové OMEGA Seamaster Planet Ocean?
Jsou úžasné! OMEGA mi dala krásný dárek - Planet Ocean s mým jménem a nápisem Rio 2016 gravírovaným na zadní straně. Je to jedna z těch věcí, díky nimž budu mít na tyto olympijské hry silné vzpomínky.
Co si myslíte o domě OMEGA?
Vypadá báječně, je velkolepý! OMEGA odvedla úžasnou práci. Stěny pokryté součástkami hodinek působí prostě úchvatně. Přesně to od značky OMEGA očekáváte.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

OMEGA
222318862
omega@omegabutik.cz
Staroměstské náměstí 932/6, Praha

Firemní články

Sergio Garcia v Omega domě

Sergio Garcia exkluzivně na OMEGA Golf ball

11.8.2016

Olympijské oslavy pokračují ve velkém stylu – dům OMEGA se na jeden večer proměnil v golfový klub. S návratem golfu na olympijské hry po 112 letech nemohlo být lepší načasování, OMEGA ukázala své globální spojení se sportem a představila se v roli oficiální časomíry Olympijských her v Riu 2016.

Omega a její čtyři ambasadoři pro LOH 2016

28.7.2016

OMEGA, oficiální časomíra olympijských her zahájila mezinárodní kampaň pro Letní olympijské hry Rio de Janeiro 2016.

HODINKY SEAMASTER 300 „SPECTRE” JAMESE BONDA V LIMITOVANÉ EDICI KONEČNĚ NA SVĚTĚ

8.10.2015

Poprvé v historii si veřejnost bude moci zakoupit hodinky, které na svém zápěstí nosí James Bond. Jedná se o model SEAMASTER 300 „SPECTRE” z limitované kolekce hodinek značky OMEGA. Je jich vyrobeno přesně 7 007 kusů.

NICOLE KIDMAN ZÁŘILA NA SPECIÁLNÍCH OSLAVÁCH ZNAČKY OMEGA

25.9.2015

Nicole Kidman je ambasadorkou značky OMEGA od roku 2005. V rámci svého desetiletého výročí se zúčastnila speciální oslavy na počest více než 100 let exkluzívních dámských hodinek.
Za více než jedno století předvedla OMEGA schopnost vyrábět ohromující dámské hodinky krásné uvnitř i vně každého chronometru.

Official Press Release

OMEGA PŘEDSTAVUJE HODINKY OMEGA SPEEDMASTER ´57

27.7.2015

OMEGA přichází s novým modelem hodinek. Není to nic jiného než již jednou přepracovaná oblíbená verze hodinek Speedmaster z roku 1957. Letošní model se vyznačuje několika novými prvky.

Official Press Release

KALIBRY OMEGA MASTER CO-AXIAL - HODINÁŘSKÁ TECHNOLOGIE NOVÉHO VĚKU

14.11.2014

Značka Omega a Klenotnictví Dušák na českém trhu oficiálně představují revoluční technologii hodinářských strojků, OMEGA MASTER CO-AXIAL, jež zcela zásadně odolává vůči magnetizmu a tím zajišťuje ještě větší spolehlivost a přesnost všech hodinek OMEGA s těmito kalibry.

Official Press Release

VZNEŠENOU ELEGANCI OMEGA CONSTELLATION PLUMA

6.10.2014

Značka OMEGA Constellation již dlouhodobě sklízí obdiv pro svou nadčasovou sofistikovanost a efektivní strohý design. Nově představený model – OMEGA Constellation Pluma doplňuje tuto kolekci a navrací do ní průlomový mechanický strojek a jedinečný styl. Tento unikátní model získal své jméno z latinského výrazu pro ptačí pírko.

Official Press Release

VESMÍRNÉ SETKÁNÍ S OMEGOU SPEEDMASTER PROFESSIONAL

22.8.2014

-          Hodinkami v limitované edici k 45. Výročí letu APOLLO 11.

Official Press Release

NÁVRAT LEGENDY – OMEGA SEAMASTER 300

25.7.2014

Tip sezóny značky OMEGA je pánský retro model Omega Seamaster  300. Tyto hodinky byly v roce 1957 původně navrženy pro potápěče a další profesionály, kteří pracovali pod vodní hladinou.

Official Press Release

OMEGA PŘEDSTAVUJE LETNÍ PÁBENÍ OMEGA DE VILLE PRESTIGE BUTTERFLY

11.7.2014

Dámské hodinky značky OMEGA představují speciální sezónní nabídku. Tyto půvabné éterické dámské hodinky OMEGA De Ville Prestige Butterfly. Designéři se při jejich tvorby nechali inspirovat přírodou, proto model Butterfly nese na svém číselníku něžné motýlí motivy, jimiž se v mnoha kulturách vyznačuje zamilovanost i dlouhověkost. 

Official Press Release

OMEGA DE VILLE LADYMATIC BICOLOR: STYLOVÝ VÁNOČNÍ DÁREK Z KLENOTNICTVÍ DUŠÁK

13.12.2013

Hodinky OMEGA Ladymatic s jemnými tvary jsou už řadu let módní ikonou. Stejně tak se řadí mezi špičku u mechanických hodinek. Celá kolekce je nyní ještě poutavější díky novým modelům kombinujícím 18ti karátové zlato a ocel.

Official Press Release

OMEGA: LIMITOVANÁ OLYMPIJSKÁ EDICE

27.10.2013

Značka OMEGA doplňuje svou muzejní kolekci novým modelem Sochi Petrograd, limitovanou edicí hodinek pro nadcházející zimní olympijské hry.

Official Press Release

EUROPEAN MASTERS CRANS-MONTANA A OMEGA SEAMASTER AQUA TERRA GOLF

3.10.2013

Značka OMEGA je stálým partnerem EUROPEAN MASTERS, turnaje, který má bohatou historii a tradici, patří mezi nejstarší na evropském kontinentu a je jednou z nejvýznamnějších sportovních událostí roku.

Official Press Release

OMEGA SEAMASTER PLANET OCEAN 600M GOOD PLANET

18.6.2013

Pánské hodinky mají sytě modře lakovaný číselník s plastickými indexy. Jejich fasetované ručky jsou rhodiované a hodinová, vteřinová a GMT ručka mají modrou luminiscenci Super-LumiNova. Minutová ručka a bod na lunetě svítí zeleně. Klenuté safírové sklíčko s oboustrannou antireflexní úpravou chrání číselník stejně nad vodou jako pod ní.

Official Press Release

NOVÉ MODELY HODINEK OMEGA LADYMATIC V KLENOTNICTVÍ DUŠÁK

2.5.2013

Značka Omega představila na veletrhu v Baselu nové luxusní hodinky z kolekce Ladymatic. Stylové novinky tvoří kombinace 18karátového červeného nebo žlutého zlata a nerez oceli. K dostání v klenotnictví Dušák.
www.dusak.cz

Official Press Release

OMEGA - ČÍM OBDAROVAT OSOBU, KTERÁ JIŽ MÁ VAŠE SRDCE?

7.1.2013

V den svatého Valentýna člověku, který již dostal vaše srdce, navrhuje OMEGA dárek času.
Když se zeptáte lidí, jimž zdánlivě patří veškerý luxus světa, co jim chybí, obvykle odpoví „čas“. A ten je zřídkakdy prezentován lépe, než ve formě krásných hodinek.

Official Press Release

OLYMPIJSKÁ EDICE OMEGA SEAMASTER AQUA TERRA

9.8.2012

OMEGA představila k příležitosti letošních Olympijských her speciální edici hodinek s výrazně modrým číselníkem, kterou zároveň připomíná svou dlouholetou roli oficiální časomíry her. Tyto modely z řady Seamaster Aqua Terra, která je velmi populární díky svislým pruhům na číselníku, se zajisté stanou milovanou památkou na Londýn 2012.

Official Press Release

OMEGA - SEAMASTER AQUA TERRA GOLF

11.5.2012

OMEGA posílila svoji přítomnost ve světě golfu a oslavila to představením nového modelu řady Seamaster Aqua Terra.