NEWS & ARTICLES

Sháníte skutečně unikátní díla? Zajděte na některou z podzimních aukcí!

ARTICLE BY
AAA ANTIKVITY ART AUKCE
Hlava ženy v surrealistickém prostoru

Antikvity Art Aukce pořádá v neděli 22. 10. 2017 svou jubilejní 100. brněnskou aukci. Celkem bude v této aukci nabídnuto více než 220 položek. Kromě silně zastoupených výtvarných děl nechybí výjimečné sběratelské a umělecké předměty včetně šperků. Mimořádně bude v aukci zařazena i sekce mimoevropského umění – zastoupeno je umění z Afriky, Blízkého východu, ale i Oceánie a Střední Ameriky.
Ze šperků zařazených do sté aukce nelze nezmínit zejména zlatou Art Deco soupravu prstenu a náušnic s velkými brilianty z období první republiky, 5 briliantů má celkem 5,92 ct. Vyvolávací cena je stanovena na 360 000 Kč.
Ve výtvarných dílech vyniká například nádherný obraz “Hlava ženy v surrealistickém prostoru”, olej na dřevěné desce o velikosti 115 x 136 cm, vyvolávací cena 79 000 Kč.
V aukci je rovněž zařazeno několik děl významného brněnského výtvarníka Laco Garaje z osmdesátých let, tato díla byla publikována v publikaci “Brněnská osmdesátá”, kterou vydalo Muzeum města Brna v roce 2010.
Publikovaný je rovněž obraz “Ranní vydání” od Františka Xavera Naskeho, tento olej na plátně z roku 1949 má velikost 83 x 115 cm.
Více informací a úplný aukční katalog bude k dispozici v týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz.

Starožitnosti - Galerie USTAR s.r.o.
Jakob de Backer: Mojžíš vyrážející vodu ze skály

Společnost Starožitnosti-Galerie USTAR s.r.o. se sídlem v Olomouci a pobočkou v Praze pořádá v pořadí již čtvrtou sálovou aukci, na niž jste srdečně zváni. Aukce proběhne na svátek sv. Martina, v sobotu dne 11. 11. 2017 se zahájením v 14:00 hodin, tentokrát v sídle pražské galerie USTAR na adrese Rytířská 532/9, Praha 1.
Hlavní položkou aukce je monumentální dílo z konce 16. století pocházející z dílny antverpského malíře Jacoba de Backera s názvem Mojžíš vyrážející vodu ze skály. Tento galerijní obraz, s vyvolávací cenou 6.000.000,- Kč včetně aukční provize, patří k nejrozměrnějším de Backerovím pracím, které kdy byli na aukčním trnu nabízeny a zaujme diváka nejen svou technickou kvalitou, dynamičností a dramatičností, ale i koloristickou bohatostí. Tuto mimořádnou nabídku doplní neméně zajímavá fascinující velkoformátová olejomalba předního vlámského krajináře Jacoba Grimmera s názvem Zimní krajina s větrným mlýnem, také z konce 16. století. Z českého výtvarného umění nelze opomenout zdařilou a barevně efektivní olejomalbu pod názvem Květiny v okně od Aloise Kalvody z roku 1918, dále sběratelsky zajímavý obraz s názvem Na potoce od Josefa Ullmanna z počátku 20. století a špičkové vystavované dílo od Jana Baucha s motivem Evy z roku 1945. Součástí aukce je také bohatá nabídka oblíbené figurální bronzové plastiky, porcelánu Rosenthal, zlatých mincí, šperku, starožitných hodin, předmětů ze stříbra, plastik ze slonoviny a jiných zajímavosti.

Etcetera
Václav Boštík: Nebeský Jeruzalém

Nadcházející aukce Etcetera 3 proběhne 2/12/17 opět v pražské galerii Kvalitář. Mimořádnou položkou aukce bude olej Václava Boštíka z cyklu Nebeských Jeruzalémů z 1. pol. 90. let, jedná se o dílo z významné soukromé sbírky. Dalším zásadním dílem Bohumíra Matala Lidé ve městě, který Matal namaloval po únorovém převratu v roce 1948.
Aukční nabídka a spolu s ní i katalog nabídne díla malířů generace 80. - 90. let. (Václav Stratil Vladimír Kokolia, Jiří Sopko, František Matoušek). Příznivci konstruktivismu mohou dražit díla Eduarda Antala nebo Milana Dobeše. Konceptualisty tradičně zastupuje Marian Palla, Jiří Valoch či Jan Steklík.
Součástí nabídky bude i část významné soukromé sbírky kolekce art brut s pracemi Cecilie Markové a Addy Ducháčové.

ARTHOUSE HEJTMÁNEK galerie a aukční dům
Ivan Ajvazovskij: Bouře na moři

Dne 30. listopadu v 18:00 hodin se opět uskuteční v ARTHOUSE HEJTMÁNEK jedinečná večerní aukce vybraných děl výtvarného umění, starožitností a designu. Výjimečná kolekce obsahující okolo sta dražených položek. Nejdražším nabízeným dílem bude rozměrný obraz ,,Bouře na moři” od světově proslulého ruského malíře 19. století I. K. Ajvazovského, s vyvolávací cenou 11 milionů korun. Jedná se o nejdražší nabízené dílo letošní podzimní aukční sezony českého trhu. Navazuje tak na nejdráže prodaný obraz jarní sezony a druhý historicky nejdráže prodaný obraz na českém aukčním trhu ,,Praha, pohled z ateliéru na Petřín” od Oskara Kokoschky za 52 milionů korun.
Přijďte i vy podpořit naše aukční rekordy a zažít tak na vlastní kůži nezapomenutelnou atmosféru aukcí v ARTHOUSE HEJTMÁNEK. Srdečně Vás zveme na předaukční výstavu, která bude probíhat od 16. do 29. listopadu.

GALERIE KOTELNA

Galerie Kotelna slaví 10 let pravidelných výstav a prodeje současného umění a ve svém novém projektu se rozhodla zdůraznit jedinečnost a originalitu každého uměleckého díla , představit autora a jeho dílo nabídnout v prostoru ,který umožňuje internet. Díla budou proto dražena samostatně každé ve své aukci . Samostatná aukce obrazu se pravidelně uskuteční každou středu.
Dílo v nabídce je na webu galerie vystaveno týden předem a fyzicky je možné si ho prohlédnout v galerii.Podmínky účasti a registrace na webových stránkách galerie.

Antikvity Praha
souprava na zabíjení upírů

Dražba v aukčním domě Antikvity Praha se koná 2. 12. 2017 a skládá se ze dvou částí. První je věnována předmětům z rodiny Oskara Kokoschky. Jedná se nejen o Kokoschkovy obrazy, ale také o předměty, které měl v držení, například o plastiky a obrazy čelných českých umělců jako Otto Gutfreunda, F. T. Šimona, Zdeňka Buriana a Jana Štursy. Ve druhé části aukce se draží evropské i asijské umělecké předměty, užité umění, starožitný nábytek a technické památky, ale také rarity. K nim patří náhubek pro koně ze 16. století, ale především souprava na zabíjení upírů. Obsahuje vše potřebné, čím je možné s upírem bojovat. Kompletní souprava sestává z perkusní pistole, kleští na lití kulí, prachovnice, nože v pochvě, dřevěného kladiva, tří dřevěných kolíků, bible, růžence, lahviček se svěcenou vodou, tří krucifixů a portrétů svatých.

DOROTHEUM, AUKČNÍ SÍŃ
Jaroslav Wasserbauer: Erupce

V 6. patře Tančícího domu v Praze se koná již třetí ročník projektu Křehká síla skla, který je poctou českému sklářskému umění. Výstava seznamuje s díly renomovaných umělců napříč generacemi – od světoznámých průkopníků českého ateliérového skla, přes jejich žáky a následovníky až po nastupující generaci mladých nadějí. Expozice 50 objektů reflektuje především nejnovější přístupy v tvorbě sklářů, je ukázkou vrcholných děl současného sklářského umění. Výstava trvá již pouze dva dny - do 11. října. Třetí ročník projektu vyvrcholí aukcí společnosti Dorotheum, ve které se budou dražit všechny exponáty. Návštěvníci získají šanci pořídit si kterékoliv z vystavovaných děl 12. října od 19 hodin v týchž prostorách Tančícího domu v Praze.

KODL GALERIE
Jan Zrzavý: Kalvárie v Locronanu II.

Předaukční výstavu 250 uměleckých děl je možné si prohlédnout od 30. října do 25. listopadu v Galerii KODL na Národní třídě v Praze. Těšit se můžete na mimořádná díla českých mistrů od 19. století do současnosti - Antonína Slavíčka, Emila Fillu, Václava Špálu, Antonína Procházku, Jana Zrzavého či Adolfa Borna. Samotná již 79. aukce se uskuteční v neděli 26. listopadu od 12 hodin ve Velkém sále na Žofíně.
Kompletní výtěžek z prodeje prvních deseti položek bude předán na účet nadačního fondu Centra Paraple. Všichni jsou srdečně zváni!

AUTOR ČLÁNKU