Koncert

Simona Šaturová & Atalla Ayan

EVENT BY

Vynikající sopranistku Simonu Šaturovou, kterou odborná kritika označuje za „mozartovský zázrak“, u nás známe z jejího hostování v Národním divadle v Praze i z koncertů agentury Nachtigall Artists – například v prosinci 2016 jsme ji mohli obdivovat ve Smetanově síni po boku vynikajícího polského barytonisty Mariusze Kwiecieńe. Tentokrát jí bude partnerem jiný neméně zajímavý umělec – brazilský tenorista Atalla Ayan. I jeho známe z koncertů agentury Nachtigall Artists – v říjnu 2013 vystoupil ve Smetanově síni spolu s hvězdnou Angelou Gheorghiu. Kritika v Hudebních rozhledech (HR 1/2014) napsala, že „Atalla Ayan byl Angele Gheorghiu plnoprávným partnerem a jasně předvedl, že jeho umění znamená víc než příslib do budoucna…” Proroctví se nemýlilo, rodák z města Belém v severní Brazílii má dnes ve svém diáři významné operní scény včetně londýnské Covent Garden, kam se v této sezoně vrací jako Rodolfo (La bohème), Bavorskou státní operu v Mnichově, milánskou La Scalu, Pařížskou operu, San Francisco Opera ad. V červenci 2011 vystoupil na koncertech Metropolitní opery v Central Parku na Manhattanu a v Brooklyn Bridge Park; recenze v New York Times jeho hlas tehdy přirovnala k „mladému Plácidu Domingovi”. Do Met se Atalla Ayan vrátil na jaře 2017 jako Alfredo (La traviata) a Christian (Cyrano de Bergerac).

Simona Houda-Šaturová je velmi žádanou interpretkou mozartovských postav a repertoáru období italského belcanta a rovněž renomovanou koncertní pěvkyní. Koncertní a operní produkce ji zavedly do Semperoper v Drážďanech, Theater an der Wien, Teatro Colón v Buenos Aires, Théâtre du Châtelet v Paříži, Opéra de Monte-Carlo, Frankfurtské opery, Athénské koncertní síně Megaron, newyorské Carnegie Hall, Konzerthausu a Musikvereinu ve Vídni, Tonhalle Zürich, Suntory Hall v Tokiu, Herkules-Saal v Mnichově a na festivaly v Salcburku, Edinburku nebo Lucernu. Simona je také velmi oblíbeným hostem Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, Aalto Theater v Essenu a pražského Národního divadla.

Galerie

Medailonek společnosti

NACHTIGALL ARTISTS
602219611,222230120
a.nachtigalova@nachtigallartists.cz
Čerchovská 6, Praha

Firemní články

Pretty Yende

Smetanovu síň Obecního domu rozezní koncem dubna skvostná sopranistka Pretty Yende

21.3.2017

20. dubna vystoupí ve Smetanově síni Obecního domu jihoafrická sopranistka Pretty Yende. Doprovázet ji bude zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta Christophera Franklina. Pretty Prahu již jednou navštívila, a to roku 2014. Její vystoupení a pěvecký um byly oslavovány na mnoha frontách.

MYUNG-WHUN CHUNG & FILARMONICA DELLA SCALA VYSTOUPÍ JIŽ 15. DUBNA 2016

14.4.2016

Smetanova síň Obecního domu v Praze se připravuje na koncertní večer, kdy vystoupí slavný dirigent Myung-Whun Chung a světově proslulý orchestr Filarmonica della Scala, s Mozartovu snad nejslavnější Symfonii č. 40 g moll, KV 550 a Mahlerovu neméně pozoruhodnou Symfonii č.

TI NEJLEPŠÍ NA SPOLEČNÉM PÓDIU - MYUNG-WHUN CHUNG & FILARMONICA DELLA SCALA

1.4.2016

Nenechte si ujít 16. dubna 2016 atraktivní koncertní menu Mozarta a Mahlera v podání slavného dirigenta Myung-Whun Chunga. Světově proslulý orchestr Filarmonica della Scala vás potěší slavnou Mozartovu Symfonii č. 40 g moll, KV 550 a Mahlerovu neméně pozoruhodnou Symfonii č. 5.

Official Press Release

FENOMENÁLNÍ ANNA NETREBKO V KVARTETU VELKÝCH HLASŮ

13.7.2015

Festival Prague Proms ve spolupráci s Nachtigall Artists uvedl na 11. ročníku Kvarteto velkých hlasů, ve kterém zazářila jako sopranistka fenomenální Anna Netrebko.

Official Press Release

SOPRANISTKA SONYA YONCHEVA PŘEDVEDE SVÉ UMĚNÍ V OBECNÍM DOMĚ

26.5.2015

11.6.2015 vystoupí ve Smetanově síni Obecního domu v Praze bulharská sopranistka Sonya Yoncheva, vítězka světové soutěže Plácida Dominga Operalia z roku 2010.

Official Press Release

VITTORIO GRIGOLO JIŽ V KVĚTNU VE SMETANOVĚ SÍNI OBECNÍHO DOMU

10.4.2015

Již 2. 5. 2015 se můžete těšit na návrat italského rodáka z Arezza - Vittoria Grigola, který do Prahy zavítá v rámci svého turné.

Official Press Release

JEDINEČNÝ KONCERT NACHTIGALL ARTISTS - MAX EMANUEL CENCIC

20.3.2015

Max Emanuel Cencic na svém CD Venezia soustředil díla autorů, kteří měli vztah k Benátkám - Antonio Vivaldi, Francesca Gasparini, Tomas Albinoni, Antonio Caldary a další.

Official Press Release

SONYA YONCHEVA VE SMETANOVĚ SÍNI OBECNÍHO DOMU

16.2.2015

Bulharská sopranistka Sonya Yoncheva, vítězka světové soutěže Plácida Dominga Operalia (2010), patří k nejvýznamnějším pěvkyním mladé generace a slaví úspěchy na těch největších světových operních scénách.

Official Press Release

NACHTIGALL ARTISTS - TURNÉ JUANA DIEGA FLÓREZE

27.11.2014

Těsně před Vánocemi se můžete těšit na zcela jedinečné vystoupení charismatického peruánského tenoristy Juana Diega Flóreze.
 
Ten vystoupí v pražské Smetanově síni Obecního domu dne 22. 12. 2014.

Official Press Release

NACHTIGALL ARTISTS VÁS ZVE NA KONCERT LAWRENCE BROWNLEE

24.11.2014

Již brzy se můžete těšit na zcela jedinečné adventní vystoupení Lawrence Brownlee. Tento koncert proběhne 8. 12. 2014 ve Velkém sále v Novoměstské radnici na Karlově náměstí. Koncert bude probíhat od 17.30 hodin.

Official Press Release

NACHTIGALL ARTISTS - CECILIA BARTOLI - ST. PETERSBURG

29.10.2014

Již za 3 týdny, přesněji 24. 11. 2014, ve Dvořákově síni Rudolfina vystoupí fenomenální koloraturní mezzosopranistka Cecilia Bartoli. V Praze pěvkyně vystoupí již počtvrté, tentokrát s hudebními objevy z archivu petrohradského Mariinského divadla.

Official Press Release

PODZIMNÍ KONCERTY: CO SI PRO NÁS PŘIPRAVILI NACHTIGALL ARTISTS?

12.9.2014

 I když je sychravé počasí a na krku máme podzim, nemusí to znamenat konec veškeré zábavy. I v tomto období si můžete užít spoustu nezapomenutelných zážitků. Třeba Nachtigall Artists na tento podzim pro všechny milovníky hudby uchystal pestrou nabídku nevšedních koncertů.

Official Press Release

NACHTIGALL ARTIST PŘIVEDL NA HANÁCKÝ OPERNÍ FESTIVAL 2014 ŠPIČKOVOU OPERNÍ PĚVKYNI ELIŇU GARANČU

23.6.2014

Pro všechny milovníky „dobré“ hudby tu máme pozvánku na jeden špičkový OPEN AIR koncert, jenž je součástí jednoho velkého projektu s názvem: Hanácký operní festival. Celý tento festival představuje v tomto roce nejvýznamnější hudební podjetí v tomto regionu. 

Official Press Release

Rolando Villazón VE SMETANOVĚ SÍNI V OBECNÉM DOMĚ LETOS PŘEDVEDE MOZARTA

7.4.2014

Světově proslulý tenorista Rolando Villazón vystoupil v Praze naposledy na pozvání agentury Nachtigall Artists 8. května  2013, jeho loňský koncert byl pěvcovou osobní poctou Giuseppu Verdimu.

Official Press Release

TENORISTA JUAN DIEGO FLÓREZ VYSTOUPÍ V PRAZE, 22. PROSINCE 2014

15.2.2014

Juan Diego Flórez, jeden z nejúspěšnějších operních umělců všech dob, si během svého letošního turné L’Amour naplánoval jeden z koncertů také v našem hlavním městě. Naposledy zde vystoupil předloni v prosinci, kdy s klavíristou Vincenzem Scalerou předvedl písně a árie francouzských a italských mistrů.

Official Press Release

SOPRANISTKA PRETTY YENDE VYSTOUPÍ VE SMETANOVĚ SÍNI, 27.1. 2014

14.1.2014

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende (*1985) na počátku roku 2013 zazářila v newyorské Metropolitní opeře: 17. ledna tam debutovala jako Adèle po boku Juana Diega Flóreze v Rossiniho opeře Le comte Ory a kritika při hodnoceni jejího výkonu nešetřila superlativy.

Official Press Release

CECILIA BARTOLI – MOZART A VÍDEŇŠTÍ KLASICI: DVOŘÁKOVA SÍŇ RUDOLFINA, 12. LISTOPADU 2013

31.10.2013

Fenomenální koloraturní mezzosopranistka Cecilia Bartoli je už od konce minulého století jednou z nejpopulárnějších a nejuznávanějších současných operních hvězd.

Official Press Release

KONCERT JOYCE DIDONATO: 5. LISTOPADU 2013 V DVOŘÁKOVĚ SÍNI RUDOLFINA

27.10.2013

„Joyce DiDonato působí jako dokonalá diva 21. století — nenucené propojení půvabu, charismatu, inteligence, elegance a mimořádného talentu.” – The New York Times

Official Press Release

KONCERT ANGELY GHEORGHIU: 30. ŘÍJNA 2013 VE SMETANOVĚ SÍNI OBECNÍHO DOMU

21.10.2013

Angela Gheorghiu, jedna z nejžádanějších pěvkyň současné operní scény, vystoupí v rámci svého velkého evropského turné také v Praze.

Official Press Release

NACHTIGALL ARTISTS ZAHAJUJÍ NOVOU KONCERTNÍ SEZÓNU

2.10.2013

Umělecká a produkční agentura, která organizuje koncerty a koncertní turné zejména v oblasti klasické hudby a opery, pro nejbližší měsíce přichystala tyto špičkové interprety z celého světa:
 

Official Press Release

KONCERT LIDÍ DOBRÉ VŮLE NA VELEHRADĚ: SIMONA ŠATUROVÁ, KAI RÜÜTEL, FRANCO VASSALLO A DALŠÍ, 4.7.2013

23.6.2013

Součástí letošních oslav 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu bude slavnostní open-air koncert nazvaný VEČER LIDÍ DOBRÉ VŮLE, který se uskuteční 4. července 2013 od 19,30 hod před bazilikou na Velehradě.

Official Press Release

ROLANDO VILLAZÓN VYSTOUPÍ 8.5. 2013 VE SMETANOVĚ SÍNI OBECNÍHO DOMU

2.5.2013

Nachtigall Artists uvádí další koncert Rolando Villazóna. Po loňském fantastickém koncertě, kdy v unikátním programu sestaveném z málo známých písní italského bel canta strhl zcela přeplněnou Smetanovu síň k bouřlivým ovacím, nás tentokrát zavede do magického světa oper Giuseppa Verdiho.

Official Press Release

ILDEBRANDO D’ARCANGELO A PRAŽSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE V RUDOLFINU, 2.4. 2013

26.3.2013

Nachtigall Artists uvádí charismatického italského basbarytonistu Ildebranda D'Arcangela, který proslul zejména jako skvělý mozartovský pěvec, fascinující Don Giovanni, Figaro a Leporello.

Official Press Release

ILDEBRANDO D´ARCANGELO V RUDOLFINU, 2.DUBNA 2013

21.3.2013

Nachtigall Artists uvádí 2. dubna 2013 v 19.30 hod v Dvořákově síni Rudolfina koncert Ildebranda D’Arcangela, jedná o náhradní termín za původně plánované vystoupení v říjnu 2012, které se pro pěvcovo onemocnění neuskutečnilo. Vstupenky z říjnového koncertu jsou samozřejmě platné.