Vítejte na akci

Šlapeme násilí na paty 2018

Pochod
Začátek akce:
22. 09. 2018 11:00
Konec akce:
22. 09. 2018 20:00
Místo:
KEMP DŽBÁN, PRAHA 6

V sobotu 22.září 2018 se v Divoké Šárce na Praze 6 uskuteční jubilejní pátý ročník charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty. „Je to jedinečná příležitost jak zviditelnit téma domácí násilí a zároveň podpořit jeho oběti,“ říká Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky neziskového centra ACORUS, které pochod uspořádalo za finanční podpory MČ Praha 6 a Nadace O2.


Charitativní pochod má start i cíl v kempu Džbán. Dvě okružní trasy povedou opět malebným Šáreckým údolím. Je připravena šesti kilometrová rodinná trasa se zábavnými stanovišti s úkoly pro děti i dospělé. Děti budou v cíli odměněny za splnění úkolů. Jedenáctikilometrová turistická trasa je určena pro zdatnější chodce. Na obě trasy lze také vyrazit s kočárkem či se psím doprovodem.


Pochod slavnostně zahájí jeho patron herec David Matásek v 11 hodin v kempu Džbán. K tomu zazpívá sbor Asi hlasy. Registrace na startu je možná až do 13 hodin. Minimální charitativní startovné činí 150 korun za dospělé, děti do 15let zdarma. Registrace online na www.acorus.cz . Výtěžek z akce poputuje na odbornou pomoc obětem domácího násilí.


Letos se můžete těšit také na doprovodný program v cíli. V průběhu odpoledne - od 13:30 do 16:00 hodin - se na podiu v kempu Džbán vystřídají hudební skupiny Floorless a Pískomil se vrací. Dětem zahraje pohádku divadlo Damúza. V kempu bude pro účastníky připraveno několik možností občerstvení, výtvarná a divadelní dílna, děti budou mít možnost svézt se na motorkách Vespa.

Fotogalérie: