NEWS & ARTICLES

Slavnostní křest Pasáže českého designu v pasáži České národní banky v Praze

ARTICLE BY

19. 12. 2016 proběhl v pasáži České národní banky slavnostní křest jejího nového směřování a nové podoby v podobě projektu Pasáž českého designu.

“Inspirujeme se fungováním pasáží v evropských metropolích, kde pasáže dlouhodobě slouží umění a designu jako výstavní fóra, jako prodejní místa, jako místa pro setkání umělců a designérů s veřejností. Stejně skvělé tvůrce a stejně zanícenou veřejnost máme i u nás v Česku. Proto jim otevřením Pasáže českého designu chceme dát šanci k potkávání, k potvrzení, že i Praha je město, které jim rozumí,” říká k záměru projektu Pasáž českého designu jeho ředitelka Štěpánka Zinkaizlová.

Pasáž ČNB je tedy nyní díky projektu zkrášlena konceptuálně pojatými výlohami-vitrínami prezentujícími jak zavedené značky, tak začínající zajímavé designéry a tvůrce. Najdete zde Ravak či Modernistu vedle ukázek tvorby studentů UMPRUM a dalších uměleckých škol či tvorby platformy ArtBees. Pasáž českého designu má ambice nenechat návštěvníky jen projít a zkrátit si tak svou cestu Prahou, ale především je zaujmout, oslovit a inspirovat krásou české umělecké tvorby a užitého umění.

Program křtu zahrnul oficiální otevření pasáže a slavnostní přestřižení pásky osobnostmi, které vznik projektu podporují: guvernér ČNB Jiří Rusnok, primátorka hl. města Prahy Adriana Krnáčová, starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, ředitelka Uměleckoprůmyslového musea Helena Koenigsmarková a ředitelka projektu Pasáž českého designu Štěpánka Zinkaizlová. Navázala módní performance mladých módních návrhářů, představení vystavovatelů a tisková konference.

„Unikátní designová a umělecká díla se propojují s běžným životem v jednom prostoru v jeden okamžik. Pasáž českého designu je první dlouhodobý koncept tohoto typu v České republice na atraktivním a reprezentativním místě. Věříme, že se vystaveným uměním a souvisejícím kulturním životem oživená pasáž záhy zapíše do širšího povědomí,“ doplňuje Štěpánka Zinkaizlová.

Akce se koná pod záštitou České národní banky. Hlavními partnery akce jsou Česká mincovna, KK agentura a Art-n-Coffee. Více informací lze nalézt na webu www.pasazdesignu.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/pasazdesignu.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Pasáž designu
733 553 759
reditelka@pasazdesignu.cz
Císařova 274, Tehov

Firemní články

Slavnostní křest Pasáže českého designu v pasáži České národní banky v Praze

6.1.2017

19. 12. 2016 proběhl v pasáži České národní banky slavnostní křest jejího nového směřování a nové podoby v podobě projektu Pasáž českého designu.