Sluchátka Bose Sleepbuds přinášejí klidný spánek

Klára Kudrnáčová
27. Červen 2018

Společnost Bose využila zkušenosti s audio produkty a řízením zvuku a představila koncept sluchátek, která nejsou určena k poslechu hudby, ale ke klidnému usínání a nerušenému spánku. Sluchátka Bose Sleepbuds budou maskovat speciálně vytvořenými relaxačními zvuky okolní hluk, jako například chrápání nebo ruchy dopravy.

Výhradním distributorem audio produktů Bose pro ČR je společnost BaSys, která přišla na trh s touto unikátní novinkou - sluchátky Sleepbuds, která si jejich uživatelé nasadí před spaním. Produkt vychází z absolutně bezdrátových Bluetooth sluchátek s patentovanými speciálně měkčenými silikonovými zámky do uší StayHear+ ve třech velikostech. Sluchátka Sleepbuds budou ovšem zmenšena tak, aby se celá vešla do uší a přizpůsobila se i spaní na boku. Klient tedy nemusí spát pouze na zádech, ale může si užívat komfortu spánku ve všech polohách.

Společnost Bose provedla průzkum a zjistila, že 79% lidí spí každou noc méně než 7 hodin a 30% dokonce méně než 6 hodin. 60% lidí špatně usíná a 25% párů v Americe má zejména kvůli chrápání oddělené ložnice. A jak fungují Bose Sleepbuds? Klienti znající firmu Bose by se mohli domnívat, že sluchátka využívají technologii noise-cancelling, která eliminuje zvuky z okolí a vytváří ticho. Bose se touto technologií proslavila po celém světě v produktech QuietComfort. Odborníci šli tentokrát ovšem jinou cestou. Zjistili, že lépe prospívají spánku některé druhy uklidňujících zvuků a vznikla nová technologie, tzv. "noise-masking" (v překladu zamaskování hluků). Najdeme mezi nimi například jemné šustění listí, praskání táborového ohně či vlnění moře. 

Aplikace umožní dle přání vypnout zvuk v konkrétní dobu pro ty, které trápí pouze usínání. Pro klienty, kteří mají narušený spánek po celou noc, bude možné nechat aplikaci zapnutou až do rána. Baterie vydrží až 16 hodin na jedno nabití. Zajímavostí je, že sluchátka v sobě budou mít zabudovaný budík, který citlivě vzbudí pouze vás, přičemž okolí nechá v klidu spát.