Smartphone od Samsungu se skládacím displejem přijde na trh již příští rok

Hana Benešová
11. Srpen 2016
Samsung již dlouho pracuje na skládacím displeji a je v této oblasti držitelem několika patentů. Některé varianty jsou ještě science fiction, ale varianta s přeloženým displejem by měla již příští rok přijít na trh. Jedná se o nový model Galaxy X.

Mimo tento revoluční model budou příští rok hity tradiční Galaxy S8 a S8 edge a Galaxy Note 7, přičemž Galaxy Note 6 bude představen v průběhu srpna tohoto roku. Evropa se s ním seznámí na veletrhu IFA v Berlíně, který se bude konat začátkem září. Skládací smartphone s označením Project Valley zaměstnává vývojáře Samsungu již několik let. I když víme, že Samsung je již schopen tento skládací displej vyrábět ve velkém, není dosud známo, jaké budou jeho rozměry.

Dle dosavadních odhadů bude mít úhlopříčku při složení přes pět palců, takže po jeho rozložení bude dostatečně velký a pohodlný k ovládání. Server Sammobile tvrdí, že jeho displej bude v rozlišení 4K, kterým se zatím žádný smartphone od Samsungu nepyšní. Bude použita také jiná technologie displeje – PenTitle subpixel, se stávajícími mobily jej bude spojovat QHD rozlišení.

Jelikož se bude jednat o inovaci ve světě mobilů, jeho cena bude této skutečnosti odpovídat. Pokud nebude skládací displej mylným krokem, je vysoce pravděpodobné, že časem bude u smartphonů samozřejmostí. Ať už to dopadne jakkoliv, nelze Samsungu upřít, že je oproti svým konkurentům o krok napřed.

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor