Soutěž o pět balení Inca Collagen 30x3 g

Konec soutěže
12. 04. 2023 20:00
Celková cena výher
6250 Kč
Počet výherců
5
Výhru jsme získali od
Inca Collagen

Kolagen zdaleka nesouvisí jen s naší fyzickou krásou. Mnozí si stále neuvědomují, že jde o jednu z nejdůležitějších bílkovin v těle člověka. Tato stavební jednotka funguje jako pojivo buněk a udržuje pružnost nejrůznějších tkání těla. Dá se říci, že bez tohoto „lepidla“ bychom neexistovali. Nelze tedy divit tomu, že když je kolagenu v těle nedostatek, projeví se to navenek. Dnes už je kolagen ve formě výživového doplňku na každém rohu, ale jak najít takový, který účinkuje?

Odborníci radí všímat si zejména toho, z jakých zdrojů kolagen pochází a jakou metodou se zpracovává. Důležitá je i jeho čistota. Kolagen získávají výrobci z vedlejších živočišných produktů, zejména ze skotu nebo mořských ryb. V syrovém stavu ho ale nemá smysl jíst, protože lidský žaludek nemá enzym, který dokáže kolagenovou molekulu štěpit. „Přírodní kolagen se bez úprav velmi špatně vstřebává, proto je potřeba ho pro vnitřní požití speciálně upravovat nebo štěpit, aby se v těle dobře vstřebal." vysvětluje emeritní primář ortopedie MUDr. Milan Čarvaš. Štěpení ale musí být dostatečně šetrné, aby vznikly identické kolagenové peptidy se zachovanou strukturou, která jim zaručuje biologickou dostupnost.

Na trhu je již osm let i ryze česká značka Inca Collagen, která se rozhodla při zpracování kolagenu z mořských ryb využívat štěpení pomocí enzymů. Díky tomu je Inca Collagen bioaktivní. Navíc je ve formě prášku, která nepotřebuje konzervanty a je tak v trvanlivé formě. A konečně, Inca Collagen je 100% čistý. Do prášku již nejsou přidávána žádná aromata, příchutě ani vitamíny. Zkrátka žádné příměsi, které mají tendenci komplikovat vstřebávání peptidů do krevního oběhu. „Pokud příměsi zůstanou uchyceny, mohou omezovat absorpci. Po přechodu do krevního řečiště mohou omezovat průnik do buněk, které mají potenciál ke zpracování fragmentů kolagenu. V momentě, kdy se má z fragmentů kolagenu opět enyzmaticky vybudovat nová molekula kolagenu, uchycené příměsi s vysokou pravděpodobností tento proces neumožní,“ zdůvodňuje biochemička, doktorka Dagmar Petrová.

Je také důležité, aby byl kolagen v prémiové kvalitě, přičemž by měl obsahovat různé typy kolagenu. Pro tělo člověka je důležitých prvních 5 typů, přičemž právě kolagen typu I. je nejrozšířenější. Kolagen typu II. máme v chrupavkách a kolagen typu III. v cévách a kožních adnex v okolí nehtů či vlasů. Kombinaci těchto tří nejdůležitějších typů obsahuje také mořský Inca Collagen.

Toto jsou kritéria kvalitního kolagenu, jehož účinky pak můžete vidět na vlastním těle:

 • pomáhá udržovat elasticitu a jednotný tón pokožky
 • pomáhá při regeneraci poškození pokožky následkem akné, rosacey či dalších kožních diagnóz
 • pomáhá posílit kožní bariéru během léta a napomáhá lepšímu opálení
 • pomáhá regenerovat i vlasové kořínky, čímž podporuje růst vlasů a pomáhá zastavit jejich vypadávání
 • působí i na růst zdravějších a pevnějších nehtů
 • funguje jako podpora pohybového aparátu
 • posiluje kloubní chrupavku
 • pomáhá také hojení tkání po zraněních či operačních zákrocích
 • snižuje bolestivost kloubů, kostí a svalů po fyzické námaze

Takže pokud hledáte pro sebe účinný doplněk stravy, doporučujeme vsadit na kolagen, který je:

 • 100% čistý
 • šetrně štěpený a bioaktivní
 • v práškové formě a s obsahem alespoň tří typů kolagenu

Výherci

Václava M*******, Litvínov
Dagmar B********, Rokycany
Milena F****, Děčín
Josef S****, Hradec Králové
Richard T*****, Vlašim
Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat