Speciální kolekce návrhářky Kateřiny Geislerové zve „Na scénu“!

Hana Benešová
09. Srpen 2018

Módní návrhářka Kateřina Geislerová přichází s novou kolekcí, kterou inspirovalo divadlo s celou svojí tvůrčí rozmanitostí a zejména pak talentovaná herečka Jana Plodková. Tato speciální kolekce s příznačným názvem Na scénu je v některých liniích a prvcích – stejně jako na jevišti – jemně akcentovaná a s odrazem lehké teatrálnosti.

Autorka s zaměřila na tradiční klasickou krejčovinu, jejíž výsledkem je silná, výrazná dámsko-pánská silueta. Svoji múzu a přítelkyni Janu Plodkovou návrhářka přizvala také k nafocení kampaňových fotografií, kterého se ujala renomovaná fotografka Anna Mrázek Kovačič.

Kateřina Geislerová říká: „Sledovala jsem práci Jany Plodkové dlouho předtím, než se z nás staly přítelkyně. Vždy mě uměla nesmírně pobavit, ale i dojmout jedinečnou paletou svých hereckých výkonů.  Pro tuto kolekci jsem ji oslovila naprosto instinktivně, protože právě ona je schopná dotvořit a doslova ztělesnit onen žádoucí, lehce dramatický, dámsko-pánský nádech a dualitu celé kolekce. Jana je pro mne inspirací nejen jako herečka ale hlavně jako Žena. Miluji její jemnou krásu, půvab, ženskost a sensualitu, která se prolíná s chlapeckou hravostí a často i vážností, poetičností a hloubkou“.

Designérka má jasně čitelný rukopis, který prostupuje celou kolekcí. Je jím kvalitní vybraný materiál, ale zejména v perfektně padnoucí střihy a důmyslné asymetrie, díky nimž jsou modely originální a nositelné.

Herečka Jana Plodková k tvorbě Kateřiny Geislerové dodává: „Kateřina a její tvorba jsou pro mne ztělesněním ženskosti a kreativity. Je nositelná a především časově neomezená. Mít jednu věc od Kateřiny Geislerové je jako mít doma poklad. Stát se součásti její nové kolekce je pro mne veliká pocta.“