Špičkové držáky monitorů s plynovým pístem značky Stell

Veronika Lešková
11. Červenec 2018

Značka Stell, která je na našem trhu známá především držáky na televizory, nyní rozšiřuje nabídku právě o držáky monitorů s plynovými písty, hliníkovým tělem a kabelovým managementem s porty USB 3.0 a audio integrovanými v základně držáku.

Při výběru televizního držáku či držáku monitoru je nutné znát hodnoty dvou parametrů. Jednak je to hmotnost přístroje, za druhé pak takzvaný VESA standard, což je rozteč čtyř otvorů pro uchycení televize či monitoru na držák. To jsou otvory, jimiž se pomocí šroubů uchytí přístroj k držáku. Co se týká hmotnosti, měli bychom vybírat držáky, jejichž nosnost je vyšší než hmotnost zařízení, které mají nést. V případě plynových držáků je specifikována jak minimální, tak i maximální nosnost a použité zařízení musí být v rámci tohoto rozmezí.

Montáž monitoru pak usnadňuje odnímatelná VESA deska. Jedná se o řadu držáků Stell SOS 2010, Stell SOS 2020 a Stell SOS 2030. Model SOS 2010 je určen pro jedno zařízení o hmotnosti 1-9 kg s VESA standardem 75×75 a 100×100. Umožňuje náklon i otočení v rozmezí +90° až -90° v několika kloubech. V základně je USB 3.0 a audio port, výstup pro nabíjení, sluchátka a mikrofon. Prakticky tytéž parametry platí pro model SOS 2020, ten je již ovšem dvojitý a je určen pro monitory dva, případně s adaptérem na notebook SAA 4000 jej lze použít k umístění notebooku a monitoru do stejné úrovně a tím získat mnohem pohodlnější pracovní prostředí z pohledu ergonomie. Model SOS 2030 pak náročnému uživateli umožní umístit monitory hned tři při dodržení obdobných parametrů.

Možnost nastavení vzdálenosti a výšky obrazovky monitoru či televize oceňuje většina uživatelů. Jestliže se pak v případě monitoru k tomu připojí možnost nastavení náklonu, je to ideální, protože výška středu monitoru by měla být kousek pod úrovní našich očí a zároveň by měl střed obrazovky být kolmý v obou osách na směr uživatelova pohledu. Plynový píst totiž dovoluje nastavit odpor, a tím pohodlnou manipulaci s monitorem, aby byl snadno nastaven do ideální polohy s vynaložením minimální síly, třeba jen dvěma prsty. V případě monitorů je dalším plusem držáků takzvaný management kabelů a integrace USB portů, které ještě více napomohou uspořádání pracovní plochy.