Společnost CETIN loni zvýšila svůj zisk

29. Červenec 2020
Čtenost článku je: [?]

Provozovatel telekomunikačních sítí CETIN loni zvýšil čistý zisk o deset procent na 2,811 miliardy korun. Výnosy firmy, jejímž 100 procentním vlastníkem je skupina PPF, klesly o tři procenta na 19,2 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

CETIN zvýšil provozní zisk EBITDA téměř o miliardu na 8,56 miliardy Kč. Firma loni investovala 3,8 miliardy korun především do budování telekomunikační infrastruktury.

„Rostli jsme zejména v oblasti služeb internetu v pevné síti a v oblasti služeb mezinárodního hlasového a datového transitu, které poskytujeme domácím i zahraničním operátorům. Za úspěch také považuji, že se nám podařilo dosáhnout meziročního růstu nejen obchodní marže, ale i EBITDA, a to především díky výnosům z výstavby a provozu mobilní sítě,“ uvedl předseda představenstva Juraj Šedivý.

Letos je prioritou pokračování stavby optických přípojek. Těch má firma kolem 34.000 a do roku 2026 plánuje připojit optikou milion domácností. V různém stádiu rozpracovanosti jich je asi půl milionu. Zaměřit se chce také na větší využití stávající infrastruktury a kybernetickou bezpečnost.

Společnost CETIN je dodavatelem prakticky všech mobilních operátorů a poskytuje lokality i pro část integrovaného záchranného systému. Má k dispozici největší mobilní síť v republice zahrnující 6445 vysílačů. Loni přibylo 145 základnových stanic. Pevná síť zahrnuje 20 milionů km párů metalických kabelů a 43.900 km optických kabelů. Společnost před pěti lety ohlásila investiční program, v rámci kterého chce během sedmi let investovat 27 miliard korun.

CETIN zaměstnává přes 2200 lidí. Vlastníkem 100 procent společnosti je investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Ta zároveň vlastní přes 80 procent akcií operátora O2.

CETIN

Galerie

  • 0
  • 1

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže