SPOLEČNOST INVELT PŘEDSTAVUJE NOVÝ MODEL BMW ALPINA D5 S

Redakce
27. Září 2017
Čtenost článku je: 17698 [?]
Společnost Invelt, výhradní zástupce automobilového výrobce Alpina na českém trhu, představuje nový model BMW ALPINA D5 S, který je v současnosti považován za nejrychlejší sériově vyrobený diesel na světě. Tento sportovní model kombinuje vynikající charakteristiky předchozího modelu a přidává navíc výkonnější motor i větší komfort.

Cílem inženýrů ALPINA bylo zlepšit již tak skvělé charakteristiky předchozího motoru a nabídnout dynamické, a přitom kultivované jízdní vlastnosti. Nové BMW ALPINA D5 S má nejvýkonnější dieselový pohon, jaký kdy byl v automobilu BMW ALPINA namontován.

Pro optimální přenos energie je nové BMW ALPINA D5 S vybavené 8stupňovou sportovní automatickou převodovkou nejnovější generace se systémem ALPINA SWITCH-TRONIC. Speciálně vyladěná jednotka, přizpůsobená točivému momentu a výkonu řadového šestiválcového dieselového motoru, vyvinutá ve spolupráci s firmou ZF, nabízí mimořádný komfort řazení.

Řadový šestiválcový motor o objemu 3,0 litru s permanentním dvoustupňovým turbopřeplňováním a vysokotlakým přímým vstřikováním common-rail dává maximální výkon 285 kW (388 k) a točivý moment 800 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhé 4,4 sekundy na cestě k dosažení nejvyšší rychlosti 286 km/h. MBW ALPINA D5 S je poprvé standardně vybavené pohonem všech kol zvyšující výkon.

K dispozici je několik možností provedení interiéru, včetně nadčasového ALPINA Piano Lacquer, klasického ALPINA Luxury Wood Myrtle a nového ALPINA Luxury Wood Walnut Nature. Pokud jde o osobní přizpůsobení vzhledu konkrétního BMW ALPINA D5 S, neexistují zde prakticky žádné hranice. Od barvy vozu a čalounění po ozdobné prvky interiéru můžete vybírat z bohaté nabídky BMW a ALPINA.

BMW INVELT