SPOLEČNOST LENOVO ZÍSKALA PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ iF DESIGN GOLD AWARD

Michal Hutta
21. Březen 2014
Čtenost článku je: 17211 [?]

Díky displeji a elegantním liniím monitoru ThinkVision LT2934z získala společnost Lenovo dalších sedm ocenění iF Design Awards

Společnost Lenovo oznámila rekordních osm ocenění v oblasti designu včetně ceny Gold Product Design Award pro monitor ThinkVision LT2934z, které získala na International Forum 2014 (iF). K dalším oceněným výrobkům v kategorii produktového designu patří nový notebook Lenovo ThinkPad X1 Carbon, tablet ThinkPad 8 a Yoga Tablet 8, All-in-One počítač ThinkCentre E93z, chytrý telefon Lenovo K900 a PC Horizon. Společnost Lenovo získala také cenu Communication Design Award za své softwarové rozhraní Aura použité u Horizon. V 61. ročníku obdrželo ocenění iF více než 4 600 produktů z celého světa, přičemž ty nejlepší byly ohodnoceny cenou Gold Award, známou také jako „designový Oscar“.

Mezinárodně uznávaná porota devětačtyřiceti porotců ocenila průkopnický produktový design a inovativní vizi společnosti Lenovo. Porota také vyzdvihla designérský jazyk Think a individualitu ThinkVision LT2934z.

Díky 29palcovému AH-IPS LED podsvícenému panelu, který nabízí o 33 procent větší zobrazovací plochu než tradiční displej s poměrem stran 16:9, přináší ThinkVision LT2934z skutečný filmový zážitek. Ten rovněž zahrnuje Full HD kameru, duální směrový mikrofon, reproduktory a funkci obraz-v-obraze umožňující kontinuální pracovní proces při více úkonech najednou.

„Design v PC Plus éře se stává stále důležitějším, jak se mění očekávání uživatelů směrem k technologiím. Naše návrhy se musí řídit silným emocionálním nábojem cíleným na nové zájemce, a to nejen na IT manažery. Kvalita, spolehlivost a promyšlený design jsou klíčovými „ingrediencemi“ pro všechna inteligentní zařízení,“ řekl David Hill, viceprezident divize Think Design and User Experience. „Lenovo bude pokračovat v úsilí provést revoluci v našem odvětví s vizionářskými řešeními, která rezonují s designovou komunitou i s našimi zákazníky.“

Společnost Lenovo má designérská centra v různých místech po celém světě s více než 120 designéry. Tento tým dosud získal za své inovativní návrhy více než 100 ocenění.

O společnosti Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům. Tyto notebooky nabízí špičkové technologie ruku v ruce s čistými liniemi, lehkostí a moderním designem. Lenovo má ve své nabídce i All-in-One počítače ThinkCentre a IdeaCentre, pracovní stanice, servery a řadu dalších počítačových doplňků. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. 

 

                                                                                                                                                              www.lenovo.cz

LENOVO