Srdečně zveme na festival Praha pije víno 2018

Redakce
16. Květen 2018
Rádi bychom Vás pozvali na neomezenou degustaci více než 600 vzorků autentických vín, která se bude konat 18. května v odpoledních hodinách v prostorách Novoměstské radnice v Praze na Karlově náměstí. Jedná se již o pátý ročník festivalu Praha pije víno, kterou pořádají Bogdan Trojak a Antonín Suchánek. Ti pozvali desítky vinařů z území bývalé habsburské monarchie, ale i dnešní Francie, Itálie nebo Spojených států, kteří nabídnou přírodně vyráběné produkty převážně z rodinných vinařství.

Na festivalu ochutnáte autentická vína bez přidaných enzymů, která se nedoslazují ani nedobarvují. Navíc pocházejí všechna z vinic chráněných od systémových postřiků. „Trh s autentickými víny před pár lety vůbec neexistoval, dnes ale běžně exportujeme 70 procent produkce. To je u českých vín velká vzácnost,“ pochvaluje si Bogdan Trojak z pražského vinného baru VELTLIN a dodává, že „Stále více lidí přemýšlí nad původem toho, co konzumuje. Potvrzují to i data z našeho vinného baru, kde se roční obrat za posledních šest let téměř zpětinásobil a stále roste.“ Pražané vypijí ročně na 60 tisíc lahví autentického vína, což je 164 lahví za den.

Přijďte se pobavit na dvoudenní festival, kam zavítá přibližně 70 vinařů z různých koutů Evropy. Pozvání přijal například i Charles Dufour z Francie, jehož šampaňská se podávají ve špičkových restauracích po celém světě. Přijede také Jeff Vejr, Američan českého původu. Ten proslul výrobou vín v Oregonu. Milovníky domácích produktů potěší například Milan Nestarec či Jaroslav Osička z jihomoravských rodinných podniků. Na festivalu ochutnáte okolo 600 vzorků těch nejvybranějších vín.

Při vychutnávání autentických vín si připomenete stoleté výročí založení republiky, které doplní odborný výklad o rozpadu Rakousko-Uherska. Dozvíte se také, jak se po roce 1918 vyvíjel vinný trh a s ním i samostatné československé vinařství. K vínům zakusíte také vynikající jídla. Ta naservíruje mimo jiné restaurační skupina La Collezione, Tamarind Tree nebo Pelmeňárna. Nevíte, kam s dětmi? Vezměte je s sebou. Pro ně bude připraven dětský koutek s hlídáním a samozřejmostí je též bohatý program – malování na obličej, výroba zvířátek z balónků a osvěžující nanuky.

Vstupenky jsou pro vás připraveny v síti www.goout.net. Dvoudenní vstupenka na pátek 18. i sobotu 19. května vyjde na 1 100 korun, je ale možné zaplatit si vstup pouze na jeden den za 690 korun. Cena vždy zahrnuje skleničku a neomezenou degustaci vín všech zúčastněných vinařství. Více informací naleznete na webových stránkách či facebooku.