Stephan Hamel, špička mezi designovými konzultanty

Redakce
13. Březen 2018
Stephan Hamel je mezinárodní designový konzultant s více než dvacetiletou zkušeností s nábytkem a interiérovými značkami. Narodil se v Bangkoku v roce 1962, jeho otec byl Rakušan, matka pocházela z Toskánska. Studoval ve Vídni a Milánu a byl nedílnou součástí mnoha úspěšných značek.

Slavný se stal zejména díky kolekci ručně tkaných koberců z vlny, které po celé minulé století tkaly romské ženy. V jeho restaurovaných kobercích lze najít kusy z let 1920 až 1970.

Hamel spolupracuje s nejrůznějšími designovými značkami, kterým pomáhá na výsluní. V jeho adresáři jsou mezinárodní designéři těch nejvyšších kvalit. Byl také nedílnou součástí společnosti Edra. Ze značky, o které téměř nikdo nevěděl, se mu podařilo udělat mezinárodně uznávanou, dnes již kultovní společnost. Více než deset let také pracoval ve společnosti Cerruti Baleri, kam díky němu přišli designéři jako Fabio Novembre, Ilse Crawford, Marcel Wanders a další.

Plnou důvěru dal Hamelovi také Leon Jakimič, ředitel české sklářské firmy Lasvit. Kromě toho Hamel pracoval také pro firmu Vibram, světovou špičku ve výrobě gumových podrážek.

Zajímavý je také projekt Fontana Etruria, v němž Hamel spojil své síly s Fernandem Humbertem Campanem. Monumentální mramorové fontány odrážejí Stephanovy kořeny v Pietrasantě.