STEVE VAI: KYTAROVÝ ALCHYMISTA VYSTOUPÍ V PRAŽSKÉ LUCERNĚ, 29.9. 2013

Michal Hutta
24. Září 2013

Kytarový alchymista Steve Vai pokračuje ve svém turné a přidává další koncertní termíny. Na seznamu jeho evropských zastávek nechybí ani Praha, kde se hudebník představí ve velkém sále pražské Lucerny.

Turné probíhá na podporu jeho kritikou velmi dobře přijatého sólového alba Story Of Light, které vyšlo v roce 2012 u společnosti Favored Nations Entertainment, kterou Vai založil v roce 1999. Hudebník odstartuje turné „The Story of Light Tour 2013“ 29. srpna v Belfastu a do října na něm odehraje téměř tři desítky koncertů po celé Evropě. Pro fanoušky budou k dispozici unikátní prémiové balíčky The Evo Experience, které obsahují průkazku na Meet & Greet a besedu s umělcem, dále pak přístup na zvukovou zkoušku, exklusivní EVO experience laminát (pas) a upomínkové předměty. Tyto balíčky jsou k dispozici na oficiálním webu www.Vai.com.

The Story Of Light je Vaiovo první studiové album za posledních sedm let a server AOL Noisecreep jej popsal jako „brilantní nahrávku, plně naloženou vším tím stratosférickým a vkusným hraním, které Vaiovu práci definuje”. Album je rozsáhlou a expresivní dvanáctiskladbovou kolekcí pokračující v koncepčním a kosmickém příběhu, který umělec započal na uznávaném albu Real Illusions: Reflections (2005). Děj sleduje pouť člověka řízeného šíleným žalem, proplétanou tragédií, zjevením, osvícením a vykoupením. Kytara trojnásobného držitele Grammy Steva Vaie je na celém albu lyricky zvučná a technicky suverénní.

VSTUPENKY V SÍTI TICKETPRO www.TICKETPRO.cz

www.Vai.com

www.livenation.cz