Superman

Redakce Luxus.cz
27. Listopad 2018

Kdo by neznal legendárního Supermana – Sci-Fi z roku 1978, který byl natočen přesně 40 let po vzniku komiksu. Ač už je tomuto americko-britskému filmu třicet let, je mezi diváky stále oblíbený. Pokud i vy ho chcete mít ve své filmotéce, můžete se radovat. Je totiž od začátku listopadu k dostání ve formátu Blu-ray.

Magic Box

Magic Box

Filmový trhák Superman oceněný Cenou Akademie®, který se těší oblibě fanoušků už od dob, kdy poprvé vletěl do kin, v sobě propojuje herecké obsazení a tvůrčí tým způsobem, jakým to umí jen velká díla. Jeho srdcem (a také srdcem dalších tří pokračování) je inteligentní a citlivý portrét mimořádně lidského Muže z oceli v podání Christophera Reevea. Ten se během natáčení nenechal zastupovat a všechny akrobatické kousky poctivě trénoval.

On a další herecké ikony, jako jsou Marlon Brando (Jor-El), Gene Hackman (Lex Luthor) a Margot Kidder (Lois Lane), podávají výkony, které snímku dodávají aureolu legendy. Režisérem filmu je Richard Donner, kameramanem Geoffrey Unsworth. Autorem hudby je John Williams, který nahrával hudbu se stejným orchestrem, se kterým již spolupracoval při komponování hudby k Star Wars. 

Film obsahuje také bonusy, v nichž jsou komentáře na 4K i Blu-ray (hovoří producent Pierre Spengler a výkonný producent Ilya Salkind), dále Superman: Film o filmu Televizní speciál z roku 1978, upoutávky, televizní spot a další.

Magic Box