Svalbarði – voda ze země věčného ledu

Voda Svalbarði z arktických ledovců
Redakce
04. Květen 2018
Na pultech známého londýnského obchodního domu Harrods se objevil nový exkluzivní produkt. Jedná se o čistou vodu, která však rozhodně není obyčejná. Firma Svalbarði norsko-amerického podnikatele Jamala Qureshiho uvedla na trh vodu z arktických ledovců, která si velmi rychle získala velkou popularitu. V čem však spočívá její výjimečnost? A jakým způsobem se dostává k zákazníkům?
I dřevěné zátky jsou vyráběny ekologicky

I dřevěné zátky jsou vyráběny ekologicky

Svalbarði je skandinávský výraz pro Špicberky a právě tam, do oblasti Kongsfjorden vzdálené asi 1000 km od severního pólu, vyráží na pronajatém ledoborci podnikatel Qureshi aby led z ledovců proměnil v exkluzivní vodu. Při prezentaci svého produktu argumentuje firma Svalbarði unikátními vlastnostmi takovéto vody, jejíž degustaci přirovnává k tání sněhových vloček na jazyku. Voda Svalbarði je neuvěřitelně lehká i jemná a násobí zážitek z konzumace i těch nejexkluzivnějších pokrmů. I díky tomu je někdy označována za rafinovanou alternativu k vínům i jinému alkoholu.
Z Arktidy až na váš stůl

Z Arktidy až na váš stůl

Firma Svalbarði se také jednoznačně hlásí k šetrnému podnikání a aktivně se účastní mnoha projektů, které si kladou za cíl postavit se globálnímu oteplování. Ledovce, ze kterých je těžen led pro prodej vody, jsou pouze ty, které se již přirozeně rozpouštějí do okolní mořské vody. Voda je navíc dodávána v recyklovatelných lahvích s dřevěným uzávěrem, který je vyráběn ze stromů z udržitelně pěstovaných lesů apod.

Voda Svalbarði je jistě unikátní produkt a asi se na světě nenajde nikdo, kdo by jí hodlal nahradit veškerou vodu, kterou během dne pije. Na slavnostní tabuli, při zvláště významných příležitostech nebo prostě jen jednou za čas ale své místo pod sluncem (a na trhu) nalézt jistě může. Voda Svalbarði je luxusem, který stojí za to okusit, chuť vody arktických ledovců je totiž něco zcela výjimečného.

Firemní články