NEWS & ARTICLES

Svatební dorty ve stylu jemných krajek i zlatého luxusu

ARTICLE BY

Snad na žádné svatbě nesmí chybět svatební dort, ať již plánujete okázalou hostinu, či jen malý obřad ve čtyřech. A co je IN pro letošní rok? Pryč jsou časy, kdy jedinou úlohou dortu byla vynikající chuť, v dnešní době by měl i vzhled dortu zapadat do konceptu obřadního dne. Nevěsty milující romantický styl proto jistě zajásají nad sladkými krajkovými motivy, které jsou opět trendy. Na své si ale přijdou i ti, kteří touží po barevnější svatbě ve stylu ombré nebo zlatých luxusních odstínů. Inspiraci můžete najít ve Světě cukrářů.

Krajka a volánky pro všechny romantičky
Motiv krajky snad nikdy nevyjde z módy a to nejen u svatebních šatů, ale i u dortů. Hodí se pro romantické duše a dámy, pokud jste navíc propadly krajkovému šílenství, můžete si nechat klidně ozdobit každé patro dortu. Pokud budete dekorovat velké plochy, barevnost dortů by již měla být umírněnější. Vsaďte na tlumené tóny a pastelové barvy. Krajka se dá vytvořit ze speciální jedlé hmoty na krajky či z marcipánu nebo fondánu a je možno ji doplnit volánky nebo květinovým zdobením.

Připravit svatební dezert můžete i sami!
Moc hezky vypadá krajka a jiné zdobení nejen na svatebních dortech, velmi oblíbené jsou také cupcaky. Pokud si tedy některé sladkosti chcete připravit svépomocí, ale i tak toužíte po tom, aby vše ladilo s hlavním dortem či posledními trendy, s těmi správnými vychytávkami to zvládnete bez problémů. Velmi vhodná je například jedlá krajka, která se připravuje z jedlé hmoty na krajky, která se jednoduše vetře do šablony a po uschnutí se sloupne. Navíc k dostání jsou již hotové směsi bez lepku či bez laktózy, takže ani trpící alergií nebo intolerancí nemusejí mít obavy je použít. Luxusně budou vypadat dezerty zdobené různými spreji a gelovými barvami.

Dorty pro milovníky barev a okázalosti
Pokud jste více extravagantní typ, zkuste si nechat vybarvit dort ve stylu ombré, kde zvolené barvy plynule přechází jedna ve druhou. Zvolený odstín pak většinou odráží i ústřední barvu celé svatby. Pokud chcete takový dort zkusit vytvořit sami, pomocníky vám budou takzvané dvoukomorové cukrářské sáčky a špičky. Dále je IN i zdobení ve stylu akvarelových barev či dorty, které jsou přímo malované a ilustrované pomocí gelových cukrářských barev. Tato technika se nanáší houbičkou nebo štětečkem. Úplně největší pompéznosti dosáhnete pomocí metalických barev, které se nádherně třpytí a jsou kombinovatelné s různým typem dortu.
Všechny pomůcky zakoupíte na www.svetcukraru.cz


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Svět cukrářů
+420 603 33 77 55
eshop@svetcukraru.cz
PNM International s..r.o., Wattova 233/10, 702 00, Ostrava

Firemní články

Svatební dorty ve stylu jemných krajek i zlatého luxusu

17.5.2018

Snad na žádné svatbě nesmí chybět svatební dort, ať již plánujete okázalou hostinu, či jen malý obřad ve čtyřech. A co je IN pro letošní rok? Pryč jsou časy, kdy jedinou úlohou dortu byla vynikající chuť, v dnešní době by měl i vzhled dortu zapadat do konceptu obřadního dne.