SVĚTOVÁ VÍNA NA PRAŽSKÉM HRADĚ

Redakce
09. Únor 2016
Čtenost článku je: 17467 [?]
Již podvanácté se ve dnech 11. – 12. 2. 2016 uskuteční na Pražském hradě nejprestižnější vinařská akce roku: Audience Grand Cru Classé Bordeaux.

Letos bude představen ročník 2013 z více než třiceti nejprestižnějších vinařství věhlasné francouzské oblasti Bordeaux. Odborníci a milovníci nejlepších světových vín budou mít možnost vychutnat si v rámci degustace více než 45 druhů vín.

Slavností banket ve Španělském sále Pražského hradu bude vyvrcholením celé akce. Pro 12. ročník slavnostní menu speciálně sestaví michelinový šéfkuchař z Dijonu, pan Nicolas Isnard. V jeho podání, bude zajisté menu skvěle ladit k vínům z Bordeaux.

Během večera hosté ochutnají pět vín kategorie Grand Cru Classé z lahve magnum ve starších ročnících a další zajímavá vína včetně Champagne z patnáctilitrové lahve zvané Nabuchodonosor. „Příležitost ochutnat tato exkluzivní vína ve společnosti sklepmistra nebo majitele château, který tato vína vyráběl, činí z tohoto večera nezapomenutelnou událost,“ uzavírá Diana Sixtová. Každý účastník banketu navíc obdrží jako dárek speciální Grand Vin de Audience 2013.

MERLOT D´OR